Obok modnego trendu ekologicznego i minimalistycznego, a także dominujących we współczesnych aranżacjach wnętrz motywów florystycznych i geometrycznych, króluje obecnie graffiti, jako oryginalny element zdobienia ścian nie tylko pokoju nastolatka, ale również nowoczesnej kuchni, łazienki lub na przykład salonu urządzonego w wielkomiejskim stylu.
Graffiti „weszło na salony” prosto z nowojorskich ulic. Początki współczesnego street art sięgają ponad pół wieku wstecz, kiedy to bardzo popularny stał się zwyczaj pisania po murach. Różnego rodzaju ozdobne napisy i uliczne malowidła tworzono przy pomocy wodoodpornych flamastrów, a nieco później farbami w sprayu. Graffiti stosowane dziś w aranżacji wnętrz wykonuje się najczęściej techniką cyfrowego nadruku na ceramice i szkle, czego świetnym przykładem jest kolekcja płytek Ceramiki Paradyż – Ermeo.
HomeSquare z artystycznym przekazem
Fascynacja graffiti w architekturze wnętrz to wyraz otwartości i indywidualizmu. Inspirujące motywy dekoracyjne wykonane w estetyce street art czynią przestrzeń nie tylko oryginalną i dynamiczną, ale nadają jej również artystyczny wymiar. Takie twórcze rozwiązania to bardzo mocny akcent w aranżacji modnego, nowoczesnego wnętrza w stylu wielkomiejskim. Muralowy design i płytki ścienne do złudzenia przypominające uliczną twórczość odgrywają w pomieszczeniu główną rolę, nadając niejako ton całej aranżacji.
Sposób na nietypową aranżację wnętrza
Płytki ścienne w stylu graffiti to świetna propozycja dla fanów oryginalnych, nietypowych wnętrz, które zaskakują odważnym projektem i urzekają jednocześnie idealnym połączeniem prostoty, nowoczesności oraz przytulności.
Graffiti to wspaniały pomysł na modny salon, ale także ciekawą aranżację kuchennej ściany nad blatem czy niebanalne ozdobienie łazienki. Estetyka ta najlepiej sprawdza się w dużych, surowych wnętrzach, w których wyraziste wzory z duszą i charakterem są pięknie wyeksponowane na tle neutralnej bieli, uniwersalnej czerni, ascetycznej szarości czy naturalnego beżu i brązu. Takie zazwyczaj barwy dominują bowiem w wielkomiejskich aranżacjach, w których pojawia się również metal, szkło i drewno, i gdzie królują proste, geometryczne formy oraz dekoracyjny minimalizm.
Płytki z kolekcji Ermeo inspirowane trendem street art to cztery płytki bazowe o matowej powierzchni w kolorach złamanej bieli, przetartego beżu, brązu i szarości oraz sześć różnych propozycji elementów dekoracyjnych. Cztery z nich to nadruki na szkle, dwa pozostałe to inserta na ceramice. Tak bogaty zestaw pozwala na wykreowanie wielu gustownych, unikalnych wnętrz zaprojektowanych w designerskim duchu młodego pokolenia.
Wystrój wnętrza „w stylu Ermeo” idealnie uzupełniają, polecane przez projektantów Ceramiki Paradyż, matowe płytki podłogowe z kolekcji Ermo, dostępne w tonacji kolorystycznej płytek ściennych.
„Domowe” graffiti według własnego pomysłu?
Dlaczego nie? Idąc krok dalej w aranżowaniu niezwykle indywidualnego wnętrza inspirowanego sztuką uliczną, można pokusić się o skorzystanie ze szklanych dekoracji ściennych naśladujących graffiti, wykonanych wedle własnego pomysłu. Usługę tego typu (cyfrowy nadruk na szkle według projektu klienta) oferuje między innymi Ceramika Paradyż.
Więcej o stylu wielkomiejskim i motywach graffiti w aranżacji wnętrza na www.paradyz.com/blog
Materiał partnera zewnętrznego