Folia bąbelkowa jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych materiałów opakunkowych. Dzięki wysokiej jakości surowcom, wykorzystywanym do jej produkcji a także zaawansowanemu procesowi technologicznemu, jest elastyczna i bardzo wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia i rozdarcia, w związku z czym można ją stosować do zabezpieczania przesyłek o niestandardowych kształtach.
Historia folii bąbelkowej
Folia bąbelkowa została wynaleziona przez dwóch inżynierów – Alfreda Fieldinga i Marca Chavennesa w 1957 roku. Jak się okazuje, jej odkrycie było zupełnie przypadkowe. Mężczyźni pracowali nad stworzeniem tapety z tworzywa sztucznego, jednak projekt się nie powiódł i zamiast niej, maszyna produkowała jedynie plastikową folię, wypełnioną pęcherzykami powietrza.
Choć początkowy zamysł był zupełnie inny, inżynierowie przekuli przypadkowy wynalazek w sukces i zajęli się masową produkcją folii pęcherzykowej, którą następnie sprzedawano jako materiał do izolacji termicznej.
Wraz z upływem czasu, stała się tak popularnym tworzywem, że obecnie ma swoje święto – „Dzień uznania dla folii bąbelkowej”, które przypada na ostatni poniedziałek stycznia.
Folia bąbelkowa – możliwe zastosowania
Folia ochronna wytwarzana jest ze sprężystego, elastycznego i przezroczystego plastiku, wypełnionego bąbelkami powietrza. Obecnie stosowana jest przede wszystkim jako forma opakowania przedmiotów podatnych na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając doskonałą amortyzację podczas transportu: http://www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze/folia-babelkowa-poduszki.html. Świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku delikatnych i kruchych przesyłek o nieregularnych kształtach, gwarantując ochronę przed wilgocią, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby doprowadzić do ich zniszczenia.
Ochrona cennych przedmiotów
Folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem ochronnym bardzo delikatnych, kruchych i podatnych na uszkodzenia przedmiotów, wykonanych ze szkła. Równie dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie książek przed zagnieceniem czy większych przedmiotów, takich jak meble, rowery i sprzęt AGD.
Ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość, zapewnia bardzo skuteczne zabezpieczenie przesyłki przed wstrząsami, zarysowaniami oraz oddziaływaniem promieni słonecznych, deszczu i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki swoim właściwościom, jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów do zabezpieczania urządzeń AGD i RTV, takich jak laptopy, telewizory, smartfony czy tablety.
Folia pęcherzykowa – dostępne formy
W ofertach wielu firm, zajmujących się produkcją i sprzedażą folii bąbelkowych, można znaleźć między innymi:
- perforowaną folię w wygodnym i funkcjonalnym podajniku – dzięki perforacjom można szybko i precyzyjnie oddzielić wybrany arkusz, bez potrzeby użycia noża lub nożyczek;
- folię bąbelkową z dużymi bąblami – stworzoną w oparciu o innowacyjną technologię zatrzymywania powietrza. Doskonale sprawdza się do długotrwałego zabezpieczania szczególnie większych przedmiotów;
- koperty bąbelkowe z samoklejącym zamknięciem – rewelacyjne szczególnie w przypadku niewielkich i delikatnych przedmiotów, takich jak płyty CD, czy smartfony;
- folię bąbelkową antystatyczną – zapewnia podwójną ochronę cennych przesyłek. Ze względu na swoje właściwości, uniemożliwia gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, w związku z czym świetnie sprawdza się do pakowania urządzeń elektronicznych, a także podzespołów i nośników danych;
- foliowe poduszki wypełnione powietrzem – niestandardowe rozwiązanie, stworzone w oparciu o technologię, wykorzystywaną do produkcji tradycyjnej folii bąbelkowej. Przede wszystkim są bardzo ekonomiczne (zawierają aż 99% powietrza i tylko 1% folii) i doskonale sprawdzają się jako lekkie i praktyczne wypełnienie kartonu, które zapewnia świetną amortyzację i zabezpiecza cenne przedmioty przed wstrząsami i niekontrolowanym przemieszczaniem się w czasie transportu.
Materiał partnera zewnętrznego