kobieta piękne długie włosy
Badanie trychologiczne jest szybkie, bezinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań | fot.: materiał partnera

Jak leczyć wypadanie włosów i łysienie? Kiedy warto udać się do lekarza?

Jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, Twoje włosy szybko się przetłuszczają, odczuwasz swędzenie skóry głowy… Warto udać się do gabinetu dermatologicznego na badanie trychologiczne! To nowość w ofercie medycznej kliniki PREIBISZ SKINDOCTORS w Warszawie!

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina nauki, a konkretnie medycyny, w której centrum zainteresowania znajdują się włosy i skóra głowy. Trychologia obejmuje badanie i diagnozowanie problemów związanych ze skórą głowy i włosami, a trycholog szuka ich przyczyn i określa konkretne zabiegi lecznicze. Trycholog szuka ich przyczyn i proponuje odpowiednią terapię.

Popularnością wśród Pacjentów cieszą się nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przeciw wypadaniu włosów. Ta specjalizacja obejmuje jednak przede wszystkim leczenie chorób takich jak: atopowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy inne stany zapalne skóry głowy – mówi dermatolog, lekarz medycyny estetycznej dr Łukasz Preibisz z Preibisz SkinDoctors.

Jak wygląda badanie trychologiczne?

dr Łukasz Preibisz
dr Łukasz Preibisz z kliniki Preibisz SkinDoctors | fot.: materiał partnera

Lekarz dermatolog przeprowadza wywiad z Pacjentem oraz badanie trichoskopowe (nieinwazyjne badanie skóry głowy oraz włosów przeprowadzone za pomocą wideodermatoskopu). W kolejnym kroku określa problem, dobiera indywidualny plan zabiegowy i pielęgnację.

Warto na wizytę zabrać swoje ostatnie wyniki badań i inną dokumentację medyczną. Bardzo często powodem wypadania włosów są na przykład zaburzenia hormonalne.

Badanie trychologiczne jest szybkie, bezinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Gabinet dermatologiczny wyposażony jest w wideodermatoskop, który pozwala na wielokrotne powiększenie obrazu skóry głowy i cebulek włosowych. Często przeprowadzanym badaniem jest także analiza włosa – odpowiada dr Łukasz Preibisz.

Główne wskazania do wizyty trychologicznej

  • wypadanie włosów o różnym nasileniu,
  • łysienie, w tym łysienie adrogenowe,
  • przetłuszczająca się lub wysuszona skórą głowy,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łupież o różnym podłożu,
  • łuszczyca,
  • wypryski na skórze głowy,
  • zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy,
  • osłabienie struktury włosów,
  • pogorszenie wyglądu włosów.

Najpopularniejsze zabiegi na skórę głowy

Biostymulator NUCLEOFILL MEDIUM PLUS

Potwierdzona metoda biostymulacji, zawierająca polinukleotydy naturalnego pochodzenia, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy. NUCLEOFILL MEDIUM PLUS wykazuje skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia cebulek włosów, poprawiając triofizm mieszka włosowego, dzięki jego głębokiemu i ciągłemu efektowi biorestrukturyzacji. Wskazany jest również w przypadku przerzedzenia poporodowego oraz przerzedzenia brwi lub brody. Preparat podaje się za pomocą iniekcji. Zabieg jest bezbolesny a wykonuje się go 2 razy w odstępie 7 dni, następnie 2 razy w odstępie 14 dni.

Osocze bogatopłytkowe – owłosiona skóra głowy

Osocze bogatopłytkowe na włosy jest również w pełni naturalnym oraz bezpiecznym materiałem, wykorzystywanym podczas mezoterapii. Przygotowywane jest z własnej krwi Pacjenta, które zawiera wiele substancji aktywnych, niezwykle skutecznych w przypadku łysienia i wypadania włosów. W osoczu znajduje się naturalny czynnik wzrostu – niezbędny do pobudzenia cebulek włosowych do działania i wzrostu nowych włosów.

Fotobiostymulacja HairMax

Terapeutyczna energia światła lasera (LLLT), która dociera do mieszków włosowych – źródła problemu i tam stymuluje wzrost włosa na poziomie komórkowym. Wiązki światła lasera rewitalizują, zwiększają ilość wprowadzanego tlenu i substancji odżywczych, wzmacniając osłabione mieszki, stymulują czynniki wzrostowe, poprawiają ukrwienie i w efekcie odwracają proces przerzedzenia i wydłużają naturalny cykl wzrostu włosa. Światło lasera ma również działanie antyoksydacyjne oraz przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji, takich jak DHT (dihydrotestosteronu) odpowiedzialnego za ścieńczenie włosów w łysieniu androgenowym. Kształt opasek pozwala na równą dystrybucję światła na skórze głowy.

Materiał partnera