Jak radzić sobie z suchością w gardle, gdy spodziewasz się dziecka? Czy wiesz, które składniki, preparaty i domowe metody łagodzenia przykrych dolegliwości będą bezpieczne tak samo dla Ciebie, jak i dla dziecka? Zobacz, jak nawilżać gardło i po które formy pomocy sięgnąć.
Metoda numer 1: tabletki i pastylki do ssania
Wygodną formą radzenia sobie z przesuszonym gardłem są tabletki czy pastylki do ssania, dostępne w aptekach, takie jak http://fiorda.pl/ /. Nie zawierają dodatku cukru, mają odpowiedni skład, dlatego mogą być przyjmowane również przez kobiety w ciąży. Dzięki zawartości wyciągu wodnego z porostu islandzkiego, a także obecności wodnego wyciągu z malwy uczucie suchości zostaje złagodzone. Składniki te . zawierają związki polisacharydowe, które osłaniają błonę śluzową gardła, wspomagają ochronę krtani i strun głosowych. W pastylkach na gardło znajduje się również dzika róża, wspierająca układ odpornościowy.
Metoda numer 2: płukanki do gardła
Suchość w gardle w ciąży można złagodzić przy użyciu domowych metod, bez konieczności wizyty w aptece. Jedną ze skuteczniejszych form są płukanki do gardła. Można je przygotować na bazie wody i soli spożywczej. Tak przyrządzony roztwór wystarczy wlać do szklanki i płukać nim jamę ustną. To samo można zrobić przy użyciu wody utlenionej. Roztwór przygotowuje się w proporcjach: jedna łyżeczka wody utlenionej na szklankę wody.
Metoda numer 3: nawilżenie powietrza
Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach. Warto skorzystać z nawilżaczy powietrza, aby zapobiec nadmiernemu przesuszeniu, szczególnie w okresie grzewczym., np. poprzez umieszczenie w pomieszczeniu nawilżacza powietrza.
Metoda numer 4: guma do żucia
Dobrym sposobem na suchość w jamie ustnej jest sięganie po odpowiednią gumę do żucia, która stymuluje wydzielanie śliny.
Metoda numer 4: picie odpowiedniej ilości płynów
Odpowiednia podaż płynów jest bardzo ważna, nie tylko podczas ciąży. Można popijać wodę oraz herbatki owocowe.
Należy jednak pamiętać, że jeśli suchość w jamie ustnej trwa dłużej niż kilka dni, należy się niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Suchość w jamie ustnej może być objawem rozwijającej się choroby.
Artykuł sponsorowany