Każdy z nas marzy o czystej i wolnej od niedoskonałości cerze. Niestety, domowa pielęgnacja nie zawsze okazuje się wystarczająca. Warto więc skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Do wyboru mamy cały ich wachlarz.
Poznaj moc oczyszczania wodorowego i peelingów
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnimi czasy oczyszczanie wodorowe. Zabieg ten uchodzi za wyjątkowo skuteczny. Dzięki oczyszczaniu wodorowemu można będzie pozbyć się zrogowaciałego naskórka, jak również usunąć ze skóry zanieczyszczenia. Oczyszczanie wodorowe posłuży na pewno osobom posiadającym cerę trądzikową, jak i osobom, które pragną po prostu jej odświeżenia i rozświetlenia. Wodorowe oczyszczanie skóry twarzy trwa mniej więcej 30 minut. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie kilku serii zabiegu. Co ważne, w odbiorze klientów jest to zabieg dość przyjemny.
Kolejnym interesującym zabiegiem, który może pomóc uzyskać gładką cerę jest peeling kawitacyjny. Warto od razu zaznaczyć, że na tego rodzaju zabieg może zdecydować się tak naprawdę każdy. Będzie on idealny nawet dla osób, które posiadają wrażliwą i płytko unaczynioną cerę. Pomoże rzecz jasna także każdemu, kto zmaga się z trądzikiem bądź z poszarzałą i zmęczoną cerą. Peeling kawitacyjny, podobnie jak wspomniane już wyżej oczyszczanie wodorowe nie jest zabiegiem bolesnym, choć dla niektórych osób może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Trwa mniej więcej 15 minut i zaleca się wykonanie kilku serii zabiegu, aby uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty.
Warto także rozważyć zabieg peelingu węglowego wykonywanego przy pomocy lasera. Dzięki zabiegowi zwanemu też Black Doll można będzie wyrównać fakturę oraz rzecz jasna koloryt skóry. Zabieg wykonuje się na skórze starannie oczyszczonej ze wszelkich zanieczyszczeń. Na skórę aplikowana jest maska węglowa, a następnie dochodzi do naświetlania promieniem lasera. Końcowym etapem jest zawsze zastosowanie kremu, który odpowiada wszelkim potrzebom naskórka.
Alternatywę dla wspomnianych wyżej zabiegów może stanowić także oxybrazja, czyli tak zwany peeling tlenowo-wodny. Jak się okazuje, ten rodzaj peelingu może być wykonywany u osób z normalną, suchą, tłustą, a także wrażliwą skórą twarzy. Efekty powinny być satysfakcjonujące dla każdego. Powinno zmniejszyć się wydzielanie sebum, a także powinno dojść do szybszego gojenia się wyprysków. Cera będzie wyglądała na zdrowszą i zdecydowanie bardziej promienną. Zabieg jest szczególnie przyjemny podczas upalnego lata – daje bowiem wrażenie schłodzenia i odświeżenia skóry.
A może kwasy?
Zabiegi oczyszczające skórę to nie tylko wspomniane wyżej peelingi. Możliwa jest również eksfoliacja naskórka przy pomocy kwasów. Niezwykle popularne są zabiegi z wykorzystaniem kwasów AHA + BHA lub PHA. Jakie konkretnie kwasy wykorzystywane są najczęściej?
Otóż najpowszechniej stosuje się takie kwasy jak: salicylowy, migdałowy, glikolowy czy pirogronowy.
Kwas salicylowy
Kwas salicylowy charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbakteryjnym oraz sebostatycznym. Rekomendowany jest przede wszystkim osobom borykającym się z zaskórnikami, trądzikiem oraz z widocznymi porami. Nie poleca się go natomiast osobom z cerą płytko unaczynioną.
Kwas migdałowy
Jeśli chodzi zaś o kwas migdałowy, oprócz działania bakteryjnego posiada on właściwości przeciwstarzeniowe oraz rozjaśniające. Zalecany jest nie tylko osobom z cerę problematyczną i skłonną do trądziku, ale także każdemu, komu zależy na profilaktyce przeciwzmarszczkowej bądź na pozbyciu się przedwczesnych oznak starzenia się skóry.
Kwas glikolowy
Kolejny z kwasów – glikolowy, wykazuje właściwości niwelujące przebarwienia. Warto dodać, że zazwyczaj stosuje się go w mieszance z takimi kwasami jak mlekowy czy cytrynowy.
Kwas pirogronowy
Jeśli chodzi o kwas pirogronowy, ma on silne działanie przeciwbakteryjne i rozjaśniające. To właśnie sprawia, że kosmetyk ten jest idealny dla osób ze skórą wymagającą i skłonną do podrażnień.
PRX-T33®
Warto również wspomnieć o zabiegach z wykorzystaniem PRX-T33®. To nic innego jak mieszanka kwasu trójchlorooctowego. Do wykonania zabiegów z wykorzystaniem wspomnianego kwasu zachęca się przede wszystkim osoby zmagające się z trądzikiem i silnie zanieczyszczoną cerą. Jak się jednak okazuje, na tym nie koniec. Mieszanka może także pomóc osobom zmagającym się z poszarzałą cerę, z licznymi przebarwieniami. Ponadto, będzie idealna na rozstępy, cellulit czy wiotkość skóry.
O wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do poddania się zabiegom z wykorzystaniem kwasu każdorazowo należy rozmawiać ze specjalistą, który je wykonuje. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się uniknąć nieprzyjemnych powikłań. Do zabiegu z użyciem kwasów nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać. Należy jednak zadbać o to, aby na skórze w dniu zabiegu nie znajdował się makijaż. Cera i tak zostanie dodatkowo oczyszczona w gabinecie przed wykonaniem zabiegu. Kwasy obecne na skórze mogą powodować pieczenie, ale nie powinno być ono jakoś szczególnie uciążliwe. Po upływie czasu kontrolowanego przez kosmetologa, kwas zostaje zneutralizowany przy pomocy specjalnego preparatu. Następnie skórę starannie się oczyszcza. Końcowym etapem jest aplikacja maski. Zazwyczaj posiada ona treściwy skład, dzięki czemu działa silnie nawilżająco i regenerująco. Bardzo często stosowana jest maska algowa. Bez względu na to, jaka maska została zastosowana, zazwyczaj pozostawia się ją na skórze twarzy przez kilkanaście minut. To bardzo relaksujący czas, w którym można odpocząć. Na kolejny zabieg kwasowy należy przyjść po 2-4 tygodniach.
Współczesna medycyna estetyczna oferuje naprawdę wiele różnego rodzaju zabiegów, dzięki którym można skutecznie oczyścić swoją skórę twarzy. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wybór zabiegu może nie być łatwy. Do wyboru mamy bowiem między innymi peeling węglowy, czy też popularne ostatnimi czasy oczyszczanie wodorowe. Jeśli nie wiemy, na jakie rozwiązanie się zdecydować, możemy poprosić o poradę osobę, która będzie zabieg wykonywała. Zazwyczaj jest to kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej.
AUN