Wydaje Ci się, że Twoja pielęgnacja twarzy jest wzorowa? Zmywasz makijaż, używasz dobrego kremu pod oczy, a jednak skóra nie wygląda tak, jak sobie tego życzysz? Możliwe, że popełniasz typowe błędy pielęgnacyjne, które niweczą Twoje codzienne starania przed lustrem. Podpowiadamy, czego unikać, aby móc cieszyć się gładką i promienną cerą!
Niedokładny demakijaż
Bardzo częstym błędem w codziennej pielęgnacji jest niedokładne usuwanie makijażu. Po demakijażu na Twojej skórze nie powinny być widoczne jakiekolwiek ślady tuszu, podkładu czy szminki. Warto sięgnąć po olejek lub balsam do demakijażu, który łagodnie, ale skutecznie usunie wszelkie kosmetyki kolorowe. Produkty tego typu nie tylko pomogą Ci pozbyć się makijażu z twarzy, ale również dostarczą wielu wartościowych składników pielęgnacyjnych.
Po demakijażu konieczne jest umycie twarzy produktem na bazie wody, np. żelem lub pianką. Ważne, aby kosmetyki tego typu nie zawierały agresywnych detergentów, gdyż mogą prowadzić one do przesuszenia oraz podrażnień skóry. Produkty do mycia cery powinny zawierać delikatne substancje, najlepiej pochodzenia naturalnego.
Tarcie i naciąganie skóry twarzy
Podczas demakijażu, nakładania kremu pod oczy lub serum do twarzy należy pamiętać, aby nie trzeć i nie naciągać skóry – nie lubi tego zwłaszcza cera wrażliwa. Oczyszczając twarz, wykonuj delikatny masaż. Jeśli używasz płynu micelarnego, przyłóż nasączone waciki do skóry i odczekaj chwilę, aż produkt zacznie działać i rozpuści maskarę do rzęs czy kolorową pomadkę.
Po demakijażu i umyciu twarzy nie wycieraj skóry ręcznikiem, którego używasz do ciała. Sięgnij po jednorazowy ręcznik papierowy i przyłóż go delikatnie do twarzy, aby zebrał nadmiar wody.
Niestosowanie kremu pod oczy
Kolejnym błędem pielęgnacyjnym jest niestosowanie kremu pod oczy. Niektórzy twierdzą, że produkt ten jest zbędny i można zastąpić go używanym codziennie kremem do twarzy. Warto jednak mieć świadomość, że skóra pod oczami przesusza się i starzeje o wiele szybciej niż na reszcie twarzy. Dzieje się tak, ponieważ znajduje się w niej niewielka ilość gruczołów łojowych.
Jeśli chcesz cieszyć się świeżym, promiennym i pięknym spojrzeniem, sięgnij po dobry krem pod oczy, który intensywnie nawilży, odżywi i zregeneruje skórę. Świetną propozycją jest naturalny krem pod oczy polskiej marki Resibo. Zawiera aż 15 składników aktywnych, m.in. kofeinę, która redukuje opuchliznę i cienie pod oczami, ekstrakt ze skórki cytryny – udrażniający naczynia krwionośne i działający przeciwobrzękowo oraz kwas hialuronowy, który nawilża i ujędrnia skórę, a także wypełnia i wygładza zmarszczki.
Niepoprawna aplikacja kremu pod oczy
Krem pod oczy powinien być aplikowany na oczyszczoną, stonizowaną skórę. Produktu nie należy nakładać bezpośrednio na powieki, blisko linii rzęs oraz kącików oczu, ponieważ może prowadzić to do podrażnień. Dobry krem pod oczy nakładaj w okolicach kości policzkowych i łuków brwiowych – w ten sposób unikniesz pieczenia i łzawienia oczu.
Po aplikacji kosmetyku wklep go delikatnie palcem serdecznym – ma on najmniejszą siłę nacisku ze wszystkich palców. Ten swoisty masaż poprawi krążenie krwi i limfy, zmniejszy opuchliznę i ujędrni skórę.
Nieregularne złuszczanie naskórka
Poważnym niedociągnięciem jest również nieregularne wykonywanie peelingów. Zalegający na skórze martwy naskórek sprawia, że cera staje się szara i pozbawiona zdrowego blasku. Systematyczne złuszczanie odblokowuje pory, wygładza skórę i poprawia jej koloryt. Dodatkowo peelingi pozwalają na lepsze wchłanianie składników aktywnych z nakładanych na cerę kosmetyków pielęgnacyjnych, np. kremów czy ser.
Materiał partnera