Podkłady chłonne to wielofunkcyjne wyroby, które doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju placówkach medycznych, domach prywatnych, jak i wielu innych miejscach, gdzie ważne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Chronią one meble, a także przyczyniają się do niwelacji ryzyka rozprzestrzeniania się szkodliwych drobnoustrojów. Zdecydowanie warto korzystać z podkładów chłonnych do łóżka, jeśli opiekujemy się osobą zmagającą się m.in. z nietrzymaniem moczu. Wybierając takie produkty, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
Zastosowanie podkładów higienicznych
Podkłady higieniczne wyróżniają się swym szerokim zakresem zastosowania. Chociaż kojarzone są przede wszystkim ze szpitalami i gabinetami medycznymi, doskonale sprawdzają się one również w wielu innych miejscach.
Placówki medyczne
Aby zapewnić pacjentom wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa, a także zabezpieczyć meble przed płynami ustrojowymi, wykorzystywane są podkłady higieniczne. Stanowią one wyposażenie szpitali, gabinetów lekarskich i stomatologicznych.
Salony kosmetyczne, tatuażu, SPA i inne
Klienci podczas wizyty w salonach kosmetycznych, tatuaży czy piercingu, jak i SPA, spędzają długi czas na fotelu kosmetycznym. Aby zapewnić im jak najwyższe standardy higieny, pracownicy takich placówek powinni pamiętać o wykorzystaniu chłonnych podkładów.
Przychodnie weterynaryjne
Medyczne podkłady higieniczne służą nie tylko ludziom, ale i zwierzętom! Stosuje się je w przychodniach weterynaryjnych. Co więcej, warto się w nie wyposażyć, jeśli w naszym domu pojawił się szczeniak i uczymy go czystości. Będzie to także odpowiednie rozwiązanie dla schorowanych pupili czy psich seniorów.
Opieka nad osobami starszymi i osobami z niepełnosprawnościami
Podkłady higieniczne nie powodują podrażnień skóry i podrażnień. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas opieki nad pacjentami leżącymi, aby nie pojawiły się u nich odleżyny. Ze względu na ich wysoką chłonność, mogą być stosowane w domowych warunkach, kiedy osoba leżąca zmaga się z problemem nietrzymania moczu.
Podkłady chłonne do łóżka – dlaczego warto z nich korzystać?
Podkłady higieniczne do łóżka znacząco ułatwiają opiekę nad osobą leżącą – seniorem, pacjentem obłożnie chorym oraz innymi osobami, które doświadczają problemów zdrowotnych. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą podkłady chłonne. Pozwalają one na odpowiednią absorpcję płynów, a ponadto wykonane są z materiału delikatnego dla skóry. Są one pomocne także podczas mycia leżącej osoby bądź w trakcie zmiany pampersa. Takie podkłady chłonne zapewniają wysoki komfort użytkowania, a także skutecznie zabezpieczają łóżko przed zabrudzeniem oraz zamoczeniem.
Podkłady chłonne do łóżka, które zostały wykonane z materiałów miękkich i przyjemnych w dotyku znajdziesz tutaj: eplaster.pl/pl/c/Podklady-higieniczne/230!
Wybór podkładów chłonnych do łóżka – na to zwróć uwagę!
Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość podkładów chłonnych do łóżka. Aby zapewnić osobie leżącej jak największy komfort, należy wybrać wyroby, które będą dopasowane do jej potrzeb. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Rozmiar podkładów chłonnych
Podkłady chłonne występują w wielu rozmiarach, dlatego możemy dopasować ich wielkość do każdego łóżka. Warto zwrócić uwagę na ich długość i szerokość, ponieważ na skuteczność wyrobu wpływa fakt, ile powierzchni zostało przez niego przykryte.
Materiał
Materiał, z którego zostały wykonane podkłady higieniczne powinien być miły w dotyku i delikatny dla skóry. Ponadto, powinien on zapewniać optymalny przepływ powietrza, co zapobiegnie powstawaniu odparzeń i podrażnień.
Poziom chłonności
Poziom chłonności podkładu higienicznego dopasowujemy do tego, jak znaczący jest problem nietrzymania moczu u osoby leżącej. Niektóre wyroby posiadają wielowarstwową powłokę o wysokim stopniu chłonności, dzięki której wilgoć już po kilku sekundach wnika do wewnętrznej warstwy, przemieniając się w żel.
Nieprzemakalność
Jeśli zależy nam na nieprzemakalności podkładu, zdecydowanie warto wybierać wyroby o podfoliowanej warstwie spodniej. Co ważne, takie produkty wciąż posiadają miękką warstwę wierzchnią, dlatego dalej są delikatne dla skóry.
Wybierając podkłady chłonne do łóżka, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar, materiał, a także poziom chłonności i występowanie dodatkowej warstwy podfoliowanej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że osoba leżąca będzie odczuwała wysoki komfort, a łóżko zostanie skutecznie zabezpieczone przed wilgocią.
Materiał partnera