W ostatnich latach coraz więcej osób zmaga się z problemem uzależnienia od alkoholu. Jednym z rozwiązań tego problemu wydaje się być zabieg wszywania Esperalu. Cieszy się on dość dużym zainteresowaniem, głównie z powodu wielomiesięcznego działania. W tym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zaszycia alkoholowego – od samego przebiegu zabiegu po długość trwania terapii i jej skuteczność. Podpowiadamy również, gdzie najlepiej wykonać zabieg wszywania Esperalu w Warszawie.
Esperal ‒ jeden z najstarszych leków wykorzystywanych w leczeniu choroby alkoholowej
Dla wielu osób dużym zaskoczeniem może być fakt, że historia wszywki alkoholowej liczy sobie niemal 70 lat. Jest to zatem jedna z najstarszych metod leczenia choroby alkoholowej i wykorzystywana jest do dziś. Na czym polega?
Zaszycie alkoholowe to zabieg umieszczenia pod skórą jałowych tabletek, które zawierają w swym składzie disulfiram, znany powszechnie pod nazwą handlową Esperal. Tabletki te stopniowo się rozpuszczają, uwalniając do krwiobiegu substancję aktywną przez kolejne 9 do 12 miesięcy. Esperal jest lekiem, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu, czyli rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Powoduje to, że spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu skutkuje gwałtownym wzrostem stężenia toksycznego metabolitu, jakim jest aldehyd octowy. Prowadzi to do wystąpienia objawów zatrucia, takich jak:
- zaczerwienienie twarzy;
- uderzenia gorąca;
- nadmierna potliwość;
- nudności i wymioty;
- bóle i zawroty głowy;
- uczucie lęku i niepokoju;
- spadek ciśnienia tętniczego;
- wzrost tętna.
Czy wszywanie Esperalu jest skuteczną metodą leczenia alkoholizmu?
Alkoholicy po zabiegu wszywania Esperalu muszą utrzymywać całkowitą abstynencję. Nie jest to jednak wynikiem wyleczenia przyczyn alkoholizmu, a wykształcenia u chorego lęku przed negatywnymi konsekwencjami spożycia alkoholu. Właśnie dlatego zaszycie alkoholowe nie jest polecane jako jedyna i samodzielna forma leczenia choroby alkoholowej. Nierzadko bywa, że chorzy po ustaniu aktywności wszywki alkoholowej wracali do swojego nałogu.
Kiedy zatem warto wykonać ten zabieg? Specjaliści twierdzą, że najlepsze efekty zaszycia alkoholowego obserwuje się w połączeniu z profesjonalną terapią uzależnień. Wszywka znacznie ułatwia pacjentowi zachowanie trzeźwości w pierwszych tygodniach i miesiącach psychoterapii, gdy zmaga się on z największym głodem alkoholowym.
Zabieg wszywania Esperalu w Warszawie ‒ skorzystaj z pomocy specjalistów
Zabieg zaszycia alkoholowego powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów. To od wiedzy i doświadczenia lekarza zależy skuteczność i bezpieczeństwo całego zabiegu. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, gdzie wykonasz zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie, my możemy w pełni polecić Ci KacDoktora. Jest to firma kojarzona głównie z leczeniem kaca, choć pracujący w niej medycy specjalizują się również w zaszyciu alkoholowym i detoksie.
Aby skorzystać z usług KacDoktora wystarczy zadzwonić i umówić dogodny termin wizyty. W trakcie wizyty w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum miasta, personel firmy zajmie się całą resztą. Zastosowanie znieczulenia miejscowego sprawia, że cały zabieg jest komfortowy i w pełni bezbolesny. Warto także wspomnieć, że do zabiegu używa się rozpuszczalnych szwów chirurgicznych, dzięki czemu pacjenci nie muszą specjalnie umawiać się na wizytę kontrolną i ich ściągnięcie. Po wykonanym zaszyciu alkoholowym pacjent może otrzymać zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu, a także antybiotyk w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia rany.
Rozpoczynasz walkę z nałogiem alkoholowym? Zaszycie alkoholowe ułatwi Ci utrzymanie abstynencji nawet przez kolejny rok!
Materiał partnera zewnętrznego