Kawalerka, a nawet lokal użytkowy w centrum miasta często oznacza jedno: mało miejsca. Zwłaszcza łazienki na tym tracą. Umywalka półblatowa to zatem coś, co należy rozważyć podczas remontu małej przestrzeni sanitarnej. Dlaczego? O tym poniżej!
Umywalki półblatowe w praktyce
Czym się wyróżnia umywalka półblatowa? To rozwiązanie, które jest tylko częściowo osadzone na blacie. Nie jest wbudowane jak większość umywalek dostępnych dzisiaj na rynku. Nie sprawia też wrażenia, że jest to system wolnostojący. Misa umywalki półblatowej jest jakby wysunięta z blatu, w rezultacie czego nie musi on być duży. W praktyce oznacza to więcej przestrzeni.
Oszczędność miejsca w łazience to znaczny plus w przypadku małych lokali. Chodzi tu nie tylko o mieszkanie w ciasnym bloku, jak również hotel czy nawet salon fryzjerski. W końcu każdy obiekt tego typu wymaga dostępu do wody. Jednak pomieszczenia gospodarcze z reguły bywają tam boleśnie ograniczone. Instalacja umywalki półblatowej pomoże lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki temu będzie można umieścić dodatkowe szafki.
Sprawdzony sposób na porządek w łazience
Nowoczesna umywalka półblatowa oznacza również czystość. Ceramika sanitarna jest dzisiaj wyjątkowo praktyczna. Innowacyjna powłoka zapobiega osadzaniu się brudu. To z kolei pozwala ograniczyć rozwój bakterii, co jest trudne zwłaszcza w pomieszczeniach bez okien. Niestety, często nawet nowe bloki mają takie łazienki. Brak wentylacji sprzyja grzybom i drobnoustrojom. Mając do dyspozycji doskonale gładką warstwę, można ten problem zredukować do minimum.
Instalując umywalkę całkowicie pozbawioną porów, zmniejsza się wysiłek przy utrzymaniu czystości. Regularny kształt miski jest do tego ergonomiczny. Bateria znajduje się całkiem na środku, położenie otworu również. Woda z kranu ma równomierny dostęp do całej umywalki, której głębokość to co najmniej 35 mm. W sam raz, żeby umyć ręce i wypłukać mopa, powiedzmy.
Wygodna umywalka w stylu vintage
Warto zauważyć, że umywalka półblatowa nie jest niczym nowym. To tak naprawdę dobrze znany pomysł, z którego dawniej korzystano dosyć często. Dzisiaj jest trochę inaczej, ale praktyczne podejście do życia mocno weryfikuje pewne decyzje. Nie znaczy to jednak, że ceramika półblatowa jest przestarzała… Przeciwnie!
Współczesny design łazienek mocno korzysta ze stylistyki vintage. Praktyczna umywalka półblatowa to technologia z naszych czasów, która tylko wygląda oldschoolowo. Miska może być owalna lub prostokątna. Materiał zaś to mocne tworzywo ceramiczne. W efekcie łazienka staje się i bardziej funkcjonalna, i piękna zarazem.
W związku z powyższym projekt łazienki w małym mieszkaniu można oprzeć o klimat z lat 20. Można również wykorzystać elementy rustykalne jak kamień i drewno. Taki design sprawdzi się także w miejscu pracy, co zresztą widać u niejednego barbera czy w kwiaciarni. Niemniej, prawdę mówiąc, montaż umywalki półblatowej to dobry pomysł, nawet jeśli rozważasz beton dekoracyjny w łazience. Taki minimalistyczny look to znak rozpoznawczy wielu willi, więc czemu u Ciebie miałoby czegoś takiego zabraknąć?
Umywalka półblatowa – ceny
W dobrym sklepie internetowym cena umywalki półblatowej zaczyna się od ok. 600 zł. To najbardziej podstawowe rozwiązanie, bez baterii. Poza tym materiałem bazowym jest w tym wypadku porcelana – stosunkowo kruche tworzywo. Bardziej zaawansowane modele są oczywiście droższe, ale w zamian dostaniesz mocną ceramikę i akcesoria w nowoczesnym wydaniu. Ostateczny koszt nie powinien jednak przekroczyć 900 zł. Niedużo, prawda?
Materiał partnera zewnętrznego