Idealnym zwieńczeniem wieczornej pielęgnacji jest nałożenie maseczki na twarz. Chwila relaksu z odżywczą maseczką daje podwójną korzyść: pozwala odprężyć się w komfortowych warunkach oraz poprawia stan cery. W drogeriach znajdziemy maski na twarz w formie kremów (również całonocnych), płacht nasączonych żelową albo kremową emulsją oraz kosmetyki typu peel-off, które odchodzą z twarzy w jednym kawałku. Możesz wybierać spośród produktów o zróżnicowanym składzie, a co za tym idzie – również działaniu. Jakie maseczki na twarz cieszą się największą popularnością? Oto kilka przykładów!
Odmładzające maski na twarz – domowy zabieg anti-aging
Maski na twarz są niezawodnym wsparciem pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Paniom i panom ze skórą dojrzałą polecane są skoncentrowane maski o działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym. Dobrze dobrana maseczka zredukuje zmarszczki, doda skórze jędrności, napnie ją i rozświetli. Wśród składników polecanych do skóry dojrzałej przodują kwas hialuronowy, komórki macierzyste, peptydy, retinol, koenzym Q10, witamina C.
Co ważne, maseczki anti-aging warto włączyć do swojej pielęgnacji znacznie wcześniej niż wtedy, kiedy Twoją twarz pokryje sieć zmarszczek. Włókna kolagenowe i elastyna degradują się już po ukończeniu 25. roku życia. Im wcześniej zaczniesz działać, tym lepsze rezultaty osiągniesz.
Oczyszczające maseczki na twarz – pożegnaj wypryski!
Ostry wiatr i temperatura spadająca poniżej zera, silny stres, zmiana sprawdzonego kremu na nowy specyfik, zbliżająca się miesiączka, przyjmowanie zbyt małej ilości płynów czy wieczór z winem i słonymi przekąskami… Kobieca skóra reaguje na ogrom bodźców. Nawet staranna pielęgnacja nie zawsze jest w stanie uchronić Cię przed pojawieniem się nieestetycznych krost i wyprysków, które powoli się goją, powodują dyskomfort i pozostawiają blizny. Na powstawanie zmian trądzikowych i stanów zapalnych szczególnie podatne są osoby mające skórę tłustą. Zwiększona aktywność gruczołów łojowych sprzyja namnażaniu się bakterii negatywnie wpływających na stan cery. Ponadto aktywnie pracujące gruczoły często się zatykają, co prowadzi do tworzenia się nowych zaskórników i zmian ropnych. Aby wyciszyć cerę, załagodzić zmiany i nie doprowadzić do powstawania kolejnych, należy starannie oczyszczać skórę, nawilżać ją (wbrew pozorom skóra tłusta potrzebuje solidnego nawilżania) i dbać o utrzymanie optymalnego poziomu pH. Maseczki do twarzy pomogą przywrócić skórze równowagę.
Kobietom i mężczyznom mającym cerę tłustą i trądzikową polecane są antybakteryjne i oczyszczające maski na twarz zawierające w swoim składzie glinki – minerały bogate w krzem, miedź, cynk, wapń, żelazo, selen i fosfor. Glinki doskonale ściągają skórę, mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Oczyszczają cerę i zwężają pory. Ponadto na stan cery problematycznej zbawiennie działa antybakteryjny węgiel aktywny pochłaniający nadmiar sebum oraz papaina (enzym z papai) i bromelina (enzym z ananasa) o delikatnym działaniu złuszczającym.
Maseczka nawilżająca – kompres na odwodnioną skórę
W okresie jesienno-zimowym znaczna część z nas boryka się z miejscowym przesuszeniem skóry. Wahania temperatur, ostry mróz, silny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych domach sprawiają, że cera (szczególnie na policzkach) staje się matowa, szorstka i sucha. Ratunkiem dla odwodnionej skóry będzie nawilżająca i regenerująca maseczka na twarz. Formuła tego typu maseczek oparta jest na kwasie hialuronowym wiążącym wodę w naskórku, aminokwasach, glicerynie, moczniku, aloesie, ceramidach oraz olejach, na przykład z awokado, jojoba czy maśle shea. Składniki te odbudowują naruszony płaszcz hydrolipidowy i zapobiegają „ucieczce” wody przez tkanki. Maseczki nawilżające można nakładać nawet codziennie.
Koreańskie maseczki na twarz – zaufaj Matce Naturze!
Pamiętaj o tym, że na efekt domowych zabiegów SPA wpływa jakość składników zawartych w maseczce, ich stężenie i pochodzenie. Unikaj kosmetyków z długim składem, w którym uwzględnione są konserwanty, sztuczne związki zapachowe i silikony. W swojej kosmetyczce warto znaleźć miejsce na koreańskie maseczki do twarzy – kosmetyki, które szturmem opanowały europejski rynek, w tym również Polskę!
Za co Europejki pokochały maseczki, kremy, ampułki i sera koreańskich producentów? Fenomen koreańskich maseczek tkwi w ich krótkich, naturalnych składach. Nie znajdziemy tutaj sztucznych dodatków, które mogą podrażnić cerę. Kosmetyki z logo koreańskich marek powstają z organicznych, ekologicznych i starannie wyselekcjonowanych substancji. Niektóre z nich (na przykład ekstrakt z jaskółczego gniazda czy śluz ślimaka) nie są standardowo stosowane przez europejskich producentów. Lekkie formuły masek oparte są na olejkach i wyciągach roślinnych, na przykład wyciągu z wąkrotki azjatyckiej, pestek mango, wody z kwiatu lotosu czy soku z bambusa. Ponadto kosmetyki szybko się wchłaniają i nie tworzą na skórze lepkiej warstwy.
Materiał partnera zewnętrznego