Chińczycy co prawda bardzo rzadko obchodzą uznawane przez na święta, ale nie przeszkadza im to w produkcji i imporcie bożonarodzeniowych dekoracji. Oczywiście nasi przyjaciele z Azji oferują również morze innych dekoracji okazjonalnych. Od zniczy i wieńców, po wielkanocne króliczki i uśmiechnięte kurczaczki. Jednak nie jest tajemnicą, że to właśnie okres grudniowych świąt bożonarodzeniowych sprzyja największym zakupom konsumentów w porównaniu do całego roku. Importerzy towarów z Chin bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę. Masowy import dekoracji świątecznych trwa przez cały rok, ale w bezpośrednim okresie przedświątecznym przybiera na sile. Dalsza część artykułu zdradzi Ci tajniki niezbędne przy imporcie dekoracji świątecznych oraz opłacalność takiego biznesu.
Jakie stawki celne?
Na początku należy poznać koszty, z którymi są zmuszeni obcować importerzy. Koszt zakupu danych dekoracji świątecznych u chińskiego producenta to dopiero początek. Następnie należy również sprawdzić w przeglądarce ISZTAR, jakie stawki celne obowiązują wybrany przez nas towar. Co ciekawe jak widać na załączonej poniżej liście, sporo kategorii produktowych jest opodatkowanych na 0%.
- Artykuły bożonarodzeniowe ze szkła – 0%
- Cienkie świece i tym podobne – 0%
- Dzwonki gongi i temu podobne – 0%
- Lampy – 0%
- Statuetki i pozostałe ozdoby powleczone materiałami szlachetnymi – 0%
- Statuetki i pozostałe ozdoby z drewna – 0%
Przeglądając również inne kategorie, do których mogą być zaliczane różne dekoracje świąteczne, możemy zobaczyć iż z reguły opodatkowanie jest niskie. Przykładowo materiały i artykuły włókiennicze to 2%, a odzież i dodatki odzieżowe z dzianin to jedynie 6,3%. Dzięki temu wiele osób może stwierdzić, że import dekoracji świątecznych jest naprawdę niezłym biznesem. I rzeczywiście tak jest, biorąc jedynie pod uwagę niskie lub zerowe cło.
Ile Polacy wydają na Boże Narodzenie?
Według oficjalnych danych Polacy wydają rocznie na obchodzenie Bożego Narodzenia ponad 20 miliardów złotych. Według badań przeciętna rodzina wyda na święta około 1400 złotych. Z czego ponad 500 złotych zostanie przeznaczone na prezenty, a 200 złotych zostanie wydanych na choinkę, ozdoby i inne tego typu koszta związane z Bożym Narodzeniem. Jak widać kwota jest naprawdę spora, co daje spore pole do popisu importerom. Także nie pozostaje nic innego, jak skontaktować się z odpowiedzialną firmą Fullbax, która pomoże Ci w szybkim i bezproblemowym imporcie towarów z Chin.
Materiał partnera zewnętrznego