Wszystko, co musisz wiedzieć o wirtualnych biurach

Liczba klientów wirtualnych biur systematycznie rośnie, podobnie zresztą jak samych biur. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wirtualne biuro zarówno w większych, jak i w mniejszych miastach stanowi popularną usługę. Dlaczego wiele biznesów nie może się bez niego obyć? Co należy wiedzieć o wirtualnych biurach?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to stosunkowo nowe rozwiązanie. W Polsce funkcjonuje dopiero od kilku lat, a jednak ma już wielu zwolenników. Liczba klientów wirtualnych biur systematycznie rośnie, podobnie zresztą jak samych biur. Działają one w formie outsourcingu obsługi biurowej. Swoim klientom zapewniają nie tylko usługi czysto sekretarskie (administracyjne), ale również udostępniają adres dla ich firmy, świadczą doradztwo prawne i księgowe oraz prowadzą rachunek bankowy. Pracownicy wirtualnego biura odbierają zatem korespondencję obsługiwanej firmy, skanują ją i przesyłają na maila, odbierają paczki, przechowują dokumenty i tak dalej.

Kto korzysta z usług wirtualnego biura?

Wirtualne biuro we Wrocławiu, w Poznaniu, w Krakowie… – zarówno w większych, jak i w mniejszych miastach stanowi ono popularną usługę wśród freelancerów. Programiści, copywriterzy, doradcy ds. marketingu, konsultanci SEO, projektanci stron internetowych, nauczyciele języków obcych, tłumacze, właściciele sklepów internetowych, blogerzy… – przedstawiciele tych zawodów niejednokrotnie nie chcą lub wręcz nie mogą posiadać stałej siedziby. Powody są różne. Najczęściej chodzi po prostu o częste zmiany miejsca pracy. Posiadając wolny zawód i dodatkowo wykonując pracę zdalnie, mogą mieszkać w dowolnym miejscu na świecie. Wirtualne biuro daje im natomiast możliwość załatwiania wszelkich formalności, związanych z obsługą firmy w Polsce. Dzięki temu, legalne prowadzenie działalności i regularne rozliczanie się z podatków i innych obowiązków, staje się możliwe, mimo przebywania za granicą. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wirtualne biura nieustannie poszerzają zakres oferowanych usług, czyniąc je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Jakie są koszty prowadzenia wirtualnego biura?

Ustaliliśmy zatem, że wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla freelancerów, podróżujących po świecie… ale ile to kosztuje? Cennik usług większości wirtualnych biur ma dość dużą rozpiętość. Tak naprawdę cena usług zależy od ich zakresu. Jeżeli zależy nam wyłącznie na odbiorze korespondencji oraz używaniu adresu wirtualnego biura, jako swojej siedziby, prawdopodobnie nie zapłacimy więcej niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Kwoty te będą się oczywiście różniły, w zależności od danego miasta. Wirtualne biuro we Wrocławiu, nawet w prestiżowej dzielnicy, będzie zdecydowanie tańsze, wynajem lub zakup powierzchni biurowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro?

Wybierając wirtualne biuro we Wrocławiu, w Poznaniu lub też w innym miejscu Polski, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego adres. Będzie on bowiem stanowił swoistą wizytówkę naszej firmy. Nasza działalność może wiele zyskać, jeżeli zdecydujemy się na prestiżową lokalizację w centrum miasta, ale i wiele stracić, jeżeli miejsce to jest kojarzone z karuzelami podatkowymi albo piramidami finansowymi. Warto też zweryfikować, jaki poziom bezpieczeństwa danych zapewnia dane biuro – czy odpowiednio przechowuje dokumenty i czy błędy pracowników, związane chociażby z nieodebraniem określonej przesyłki, są w jakiś sposób sankcjonowane.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kserokopiarka

Szukasz niezawodnej i funkcjonalnej kserokopiarki do swojego biura? Polecamy markę Bizhub od firmy Konica Minolta!

Jeśli szukasz niezawodnej i funkcjonalnej kserokopiarki do swojego biura, polecamy markę Bizhub firmy Konica Minolta. …