Nie ma lepszego sposobu na świąteczną niespodziankę niż książka, która otwiera drzwi do nowych światów, poszerza horyzonty, otwiera nowe możliwości. Książka to także prezent niezwykle intymny, pokazujący to, jak dobrze znamy obdarowanego. Podobnie jak z perfumami: możemy wybrać coś z głównego nurtu, możemy też wykazać się wiedzą, kreatywnością i odrobiną finezji.
- Dla małych odkrywców i dociekliwych dzieci – pełen ciekawostek przewodnik po świecie, który odpowie na pytania, o najważniejsze wynalazki ludzkości.
- Dla fascynatów Dalekiego Wschodu – przepięknie ilustrowany leksykon japońskich sztuk walki, który przybliży tradycję i filozofię budo.
- Miłośnicy literatury związanej z rozwojem osobistym docenią serię poświęconą (nie tylko) sukcesji.
- A co z fanami science fiction? Długo wyczekiwana kontynuacja kultowej serii to prezent, który może być najlepszą niespodzianką tych świąt.
„BUDO – Leksykon japońskich sztuk walki” – nie tylko dla wojowników
Najnowsza, długo wyczekiwana, odsłona serii „Nie tylko dla dzieci” wydawnictwa VF Books. Warto przy okazji wspomnieć, że to niewielkie wydawnictwo prowadzone przez Jarka Kajdanę i Agnieszkę Kaczor-Kajdanę od lat zaraża pasją do japońskich sztuk walk. Po udanych pozycjach skupiających się na judo, kendo, aikido i karate, przyszedł czas na prawdziwe kompendium wiedzy łączące w sobie 14 kanonicznych stylów walk.
„BUDO – Leksykon japońskich sztuk walki” autorstwa Tetsuo Hayashiego, z fantastycznymi rysunkami Jarka Kajdany, jest efektem wieloletniego wysiłku twórczego, pracy i zaangażowania autorów. Całość jest doskonale przemyślana, dopracowana i dopieszczona w każdym calu. Wszystko to czyni z niej jedną z największych perełek wydawniczych tego roku.
Książka zawiera ponad 2300 haseł i 700 ilustracji autorstwa Jarka Kajdany, które w sugestywny i humorystyczny sposób pomagają lepiej zrozumieć opisywane techniki i pojęcia. Obok krótkich wprowadzeń do każdej dyscypliny znajdziemy nazwy technik, ich znaczenia i praktyczne wskazówki, jak łatwiej je zapamiętać. Dodatkowo autor przybliża terminologię japońską, jej wymowę oraz znaczenie, co czyni tę książkę nie tylko przewodnikiem po świecie sztuk walki, ale również językowym oknem na kulturę Japonii.
Dla kogo?
„BUDO” to obowiązkowa pozycja dla adeptów sztuk walki w każdym wieku – od 6 do 99 lat – oraz dla każdego, kto pragnie zgłębić filozofię „drogi walki” i poszerzyć swoje horyzonty. To idealny pomysł na prezent dla miłośników Japonii, sztuk walki i tych, którzy po prostu kochają eksplorować świat w jego przeróżnych odsłonach. No i nie pomylicie już judogi z kimonem.
„Biologika sukcesji pokoleniowej” – książki, które odmienią Twoje spojrzenie na sukcesję i na życie w ogóle
Paweł Piotr Nowak to charyzmatyczny mówca, wybitny praktyk, w końcu – twórca pojęcia biologiki sukcesji pokoleniowej. Warto słuchać i czytać autora, który swobodnie porusza się po różnych dyscyplinach wiedzy inspirując i pobudzając do krytycznego, ale i twórczego spojrzenia na własną pracę. Temat samej sukcesji i mechanizmów nią rządzących wydaje się zaś szczególnie interesujący, zwłaszcza w kontekście aktualnych wydarzeń dotyczących przekazania władzy w jednym z największych imperiów medialnych w Polsce.
Jeśli szukasz pozycji, która łączy w sobie rozwój osobisty i praktyczne podejście do funkcjonowania w biznesie (ale i w życiu osobistym), seria „Biologika sukcesji pokoleniowej” stanie się dla Ciebie niezwykłym przewodnikiem. Składający się z 10 sezonów cykl (właśnie ukazał się 3. sezon) pozwala na kompleksowe spojrzenie na proces sukcesji z perspektywy biologii, psychologii i praktyki biznesowej.
Dla kogo?
„Biologika Sukcesji Pokoleniowej” to nie tylko lektura dla przedsiębiorców, ale dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie oraz otaczający świat. Zawarte w niej wartości potrafią zmienić sposób myślenia i realnie odmienić życie. To pozycje, które inspirują do zmian, do poszukiwania równowagi, bezpieczeństwa i wreszcie – do udanego procesu sukcesji. Dają prawdziwy przepis na trwałe przetrwanie i kontynuację. Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się: co po nas?
P.S.: świetnie się czyta.
„The Book. The Ultimate Guide to Rebuilding a Civilization” – podróż do fundamentów cywilizacji
„The Book. The Ultimate Guide to Rebuilding a Civilization” jest praktycznym przewodnikiem po podstawach ludzkiej cywilizacji – od budownictwa i rolnictwa, po medycynę, technologię i sztukę.
Jeśli szukasz książki, która zachwyci swoją formą i przesłaniem, niezależnie od zainteresowań, sięgnij po „The Book. The Ultimate Guide to Rebuilding a Civilization”. To kompendium wiedzy, którego powstaniu przyświecała niezwykła myśl: zebranie najważniejszych wynalazków tak, by móc odbudować podstawy cywilizacji – od budownictwa i rolnictwa, przez elektryczność, medycynę, aż po sztukę i komunikację.
Książka, a właściwie efektowny album, który podbił Kickstartera, zawiera niemal 400 stron wiedzy okraszonej pięknymi rycinami. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania takie jak: jak sprawdzić, czy roślina jest jadalna? Jak zbudować prosty dom? Jak działa radio, a jak telefon? To wyjątkowy przewodnik dla ciekawych świata – zarówno młodszych, jak i starszych. Choć porusza wiele tematów w formie encyklopedycznej, jej wartość leży w uniwersalności i inspiracji do dalszego poszukiwania wiedzy.
Dla kogo?
Dostępna obecnie w języku angielskim i włoskim, „The Book” nie tylko zachęca do poznawania świata, ale też staje się doskonałym prezentem, do którego można wracać przez całe życie. To książka, która uczy, inspiruje i budzi uznanie – pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o wynalazkach ludzkości.
„Wiedźmin. Rozdroże kruków” – Sapkowski wraca do przeszłości Geralta
Andrzej Sapkowski powraca z nową powieścią, która przedstawia Geralta, jakiego jeszcze nie znamy. Młody wiedźmin zaczyna dopiero uczyć się swojego fachu. Niedoświadczony i naiwny, chwilami wręcz irytujący, Geralt wyrusza na szlak w towarzystwie Prestona Holta (swoją drogą to świetnie skonstruowana postać). Rozdroże kruków przybliża pierwsze zlecenia, doświadczenia, z których nasz bohater wyciągnie kiedyś wnioski. Dopowiada sprawy, które do tej pory pozostawały niedopowiedziane. Polemizuje z wizją świata przedstawioną w serialu od Netflixa. Nad wszystkim zaś unosi się duch autora, który nie utracił swojego pisarskiego zmysłu, przewrotnego poczucia humoru i radości twórczej.
Dla kogo?
Sapkowski serwuje nam sprawnie napisaną, miejscami zabawną opowieść drogi, przypominającą w duchu klasyczne opowiadania. Oczywiście, książka pozostawia czytelnika z lekkim niedosytem, niemniej jest godną pozycją w całym wiedźmińskim cyklu. Zabawną, ironiczną, metatekstualną. Skrzącą erudycyjnym talentem mistrza. Dla fanów Wiedźmina z Rivii – pozycja obowiązkowa.
Dominika Pawlikowska