Sasnal, Niedenthal, Pągowski na aukcji charytatywnej

Charytatywna aukcja odbędzie się na rzecz projektu „Kuchnia konfliktu”, który opowie historie osób, które uciekając przed wojną dotarły do Warszawy | fot.: Fotolia

Już 30 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się charytatywna aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony na rozwój projektu Kuchnia Konfliktu.  Swoje prace na aukcję przekazali m.in. Wilhelm Sasnal, Chris Niedenthal, Andrzej Pągowski, Marek Raczkowski, Grupa Twożywo, Honorata Martin, Agnieszka Brzeżańska, Ola Niepsuj i inni.  Aukcję poprowadzi Hubert Urbański.

Charytatywna aukcja odbędzie się na rzecz projektu „Kuchnia konfliktu”, który opowie historie osób, które uciekając przed wojną dotarły do Warszawy. Projekt w formie cyklicznych spotkań będzie realizowany na trzech poziomach:  kulinarnym – prezentacji potraw z państw, z których pochodzą przybyli do Warszawy uchodźcy i migranci, realnego zatrudnienia uchodźców, a także programu kulturalnego,  który obejmie m.in. filmy, dyskusje, warsztaty, etc.  Dzięki temu warszawiacy będą mieli szansę stworzyć głębszą relację z mieszkającymi w ich mieście cudzoziemcami.

– Aby móc projekt uruchomić, potrzebne nam są pieniądze, które pozwolą zrealizować całość na wszystkich tych poziomach. Do tej pory uzbieraliśmy 29.780 zł poprzez portal odpalprojekt.pl, za co bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas w ten sposób wsparli. Teraz przed nami aukcja, na którą swoje prace przekazało wielu polskich artystów, za co także jesteśmy bardzo wdzięczni.  I zapraszamy na nią wszystkich, którzy mają chęć stać się właścicielami wspaniałych dzieł, a tym samym zrobić coś dobrego dla wzajemnego zrozumienia – mówi Jarmiła Rybicka, jedna z organizatorek.

Spotkania w ramach projektu będą odbywać się cyklicznie już od lipca, na warszawskim Placu Zabaw, a kolejne ich odsłony będą prezentować inne menu z każdego zakątka świata.
W projekt zaangażowani są migranci i uchodźcy, którzy będą współtworzyć program edukacyjny i kulturalny.  Do każdego złożonego zamówienia dołączona będzie historia osoby z doświadczeniem migracyjnym, informacja o sytuacji politycznej danego regionu czy ciekawostki związane ze sztuką, kulturą i życiem społecznym. Te różne perspektywy pozwolą odzwierciedlić różnorodność każdego kraju i tym samym wniknąć głębiej w poszczególne historie, jak również będą przyczynkiem do rozmowy i dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

obrazy we wnętrzach

Przekształcanie przestrzeni życiowej: Kompleksowy przewodnik po wyborze obrazów

Niektóre elementy w domu posiadają moc, która przechodzi poza prostą funkcjonalność. Istnieje coś wyjątkowego w …