4 sposoby na noworoczną oszczędność

Jeżeli chcemy polepszyć stan naszych finansów, możemy odkładać z wypłaty raz w miesiącu określoną kwotę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowy Rok to idealny czas, aby podjąć postanowienie o oszczędzaniu środków na wybrany cel. Takie myśli przychodzą do głowy wielu osobom, ale niewiele z nich decyduje się na zrealizowanie swojego pomysłu. Tymczasem warto wprowadzić w życie kilka zasad, dzięki którym uda się zgromadzić nieco oszczędności. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe, dlatego warto spróbować. Oto kilka sposobów, które ułatwią oszczędzanie.

Jak zacząć oszczędzać?

Sposób nr 1 regularne odkładanie reszty z zakupów. Fakt, że teraz niewiele kupujemy za gotówkę, ale zawsze możemy zrobić tak, że przy zakupach kartą zaokrąglamy sobie kwotę i różnicę nawet niewielką przelewamy na drugie konto bankowe, najlepiej oszczędnościowe. Takie drobne oszczędności mogą szybko urosnąć. A jeżeli zabraknie nam do realizacji wymarzonego celu zawsze możemy zdecydować się na niewielką pożyczkę ratalną online. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie ratkomat.pl.

Sposób nr 2 regularne odkładanie określonej kwoty raz w miesiącu. Jeżeli chcemy polepszyć stan naszych finansów, możemy odkładać z wypłaty raz w miesiącu określoną kwotę. Może to być np. 10% wypłaty lub np. 100 zł. W tym przypadku pieniądze również warto odkładać na konto oszczędnościowe lub zbierać na otworzenie lokaty.

Jak uniknąć pokusy?

Sposób nr 3 kontrola wydatków. Dla wielu osób największą przeszkodą w systematycznym oszczędzaniu jest możliwość płacenia kartą lub robienia zakupów w sieci. Najskuteczniejszym sposobem na kontrolę wydatków jest wypłacanie pieniędzy i robienie zakupów za gotówkę. Wtedy fizycznie widać, ile pieniędzy idzie na poszczególne wydatki, co skutecznie zniechęca do folgowania swoim zachciankom.

Sposób nr 4 zakupy robione zgodnie z przygotowaną w domu listą. Jedną z najważniejszych zasad oszczędzania, o której wiedzą wszyscy, jest chodzenie do sklepów z listą zakupów. Warto wprowadzić także inną zasadę – przy wydatkach o wartości większej niż 100 zł należy poczekać 24 godziny. Po tym czasie często okazuje się, że wybrany przedmiot jest zupełnie zbędny. Bardzo ważne jest również zrezygnowanie z drogich nawyków, np. jedzenia w restauracjach. Taniej i zdrowiej będzie zjeść posiłek przygotowany samodzielnie. Zaoszczędzone pieniądze pomogą sfinansować nasze marzenia. Zobacz również Jakie zabiegi medyczne najczęściej finansujemy pożyczką?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pożyczka

Jakie dane są potrzebne do wzięcia pożyczki?

Obecnie uzyskanie pożyczki gotówkowej jest proste i nie wymaga wielu formalności, a cały proces zazwyczaj …