Do tej pory wiele osób nie ufało instytucjom, które pożyczały pieniądze przez telefon lub za pośrednictwem Internetu. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na takie metody – to duże udogodnienie dla wielu Klientów. Osoby, które nie mają czasu odwiedzić placówki instytucji mogą zatem wybrać pożyczkę przez telefon lub zaciągnięcie zobowiązania przez sieć. Który sposób ma więcej zalet i dlaczego?
Pożyczka przez telefon: czy to na pewno takie proste?
Na taki sposób zaciągnięcia zobowiązania mogą zdecydować się przede wszystkim osoby, które wolą mieć kontakt z człowiekiem niż z maszyną. Chcą usłyszeć konsultanta i móc przeprowadzić z nim normalną rozmowę, podczas której będą mogli rozwiać wszystkie swoje wątpliwości (a co nie zawsze jest możliwe przez Internet). Niestety, należy pamiętać o tym, że ta metoda wiąże się z pewnymi problemami. Pierwszym z nich jest weryfikacja tożsamości. Firma, która ma udzielić pożyczki, nie może natychmiast sprawdzić danych swojego potencjalnego Klienta; musi on być przygotowany na żmudny proces weryfikacyjny. Warto zatem być przygotowanym na to, że w ostatecznym rozrachunku konieczne może okazać się…przyjście do placówki danej instytucji. Na plus należy zaliczyć jedynie możliwość dokładnego poznania oferty jeszcze w domu, podczas rozmowy telefonicznej.
Pożyczka online vs pożyczka przez telefon
Czym w takim razie różni się pożyczka online od pożyczki przez telefon? Zaciąganie zobowiązania za pośrednictwem sieci ma sporo zalet. Pierwsza – i najważniejsza – jest taka, że Klient nie musi udawać się do placówki instytucji. Wszystkich formalności może dokonać za pośrednictwem Internetu. Co ważne, jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku pożyczki przez telefon czy tradycyjnej pożyczki zaciąganej w instytucji finansowej. Wystarczy, że zainteresowana osoba wypełni odpowiedni wniosek i dokona przelewu weryfikacyjnego – to właściwie wszystko, co musi zrobić, by aplikować o pożyczkę.
Pożyczka przez Internet: kto ją może otrzymać?
Pożyczka online to usługa, z której mogą skorzystać osoby pełnoletnie. Niektóre instytucje finansowe, w tym np. wonga.pl, sprawdzają również historię kredytową potencjalnego Klienta. Nie oznacza to jednak, że osoba składająca wniosek musiała już wcześniej dokonywać jakichś zobowiązań – chodzi wyłącznie o to, by nie miała negatywnych zapisów w swojej historii, czyli żeby w przeszłości nie dochodziło do sytuacji, w których Klient nie oddawał swoich należności na czas. Poza tym pozabankowe instytucje finansowe na ogół nie mają specjalnych wymogów; wniosek o pożyczkę mogą złożyć np. osoby bezrobotne, które nie mogą w danym momencie przedstawić umowy u pracę (co jest wymagane np. przez banki).
Pożyczka w wonga.pl: jak to wygląda?
Wonga.pl ma w swojej ofercie dwa rodzaje pożyczek. Pierwsza z nich, czyli pożyczka krótkoterminowa, powinna zainteresować osoby, które chcą pożyczyć niewielką kwotę na niezbyt długi okres czasu. Co ciekawe, wonga.pl umożliwia zaciągnięcie zobowiązania już na 50 zł (maksymalna kwota, jaką może uzyskać Klient w ramach tej usługi to 1500 zł). Z kolei maksymalny czas spłaty to 60 dni. To oznacza, że Klientem instytucji może być nawet uczeń (ważne jedynie, by skończył 18 lat).
Druga opcja to pożyczka ratalna. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą brać kredytu w banku, a jednocześnie potrzebują znacznie większych środków finansowych. W ramach tej opcji Klient może zaciągnąć zobowiązanie nawet na 10 000 zł; maksymalny okres spłaty to w tym przypadku 24 miesiące. Na pożyczkę ratalną decydują się najczęściej osoby, które marzą o remoncie mieszkania lub zagranicznej wycieczce w ulubione miejsce.
Formalności, przebieg zaciągania zobowiązania
Jak to wygląda w praktyce? Klient nie powinien na pewno narzekać na nadmiar formalności. Wystarczy, że wybierze preferowaną kwotę i czas spłaty (na stronie głównej serwisu www.wonga.pl), a następnie, również za pośrednictwem tej samej strony wypełni wniosek (a w nim zawrze podstawowe dane osobowe) i dokona przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę 10 gr. Firma analizuje otrzymane wnioski (sprawdza m.in. dane osobowe i informacje na temat Klienta w BIK i biurach informacji gospodarczej) i podejmuje decyzję. W przypadku akceptacji wniosku wysyła szybki przelew na konto bankowe Klienta; najczęściej pożyczkobiorca może korzystać z przyznanych środków finansowych jeszcze tego samego dnia. Więcej informacji na temat tego, jak szybko przelew dotrze na konto Klienta wonga.pl można znaleźć na stronie https://www.wonga.pl/blog/zamiast-czekać-całą-dobę-na-przelew-zasilasz-konto-w-15-minut.
Artykuł sponsorowany