Sposobów na bezpieczeństwo finansowe jest wiele. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie obronić się przed niekorzystnym zbiegiem okoliczności, związanym z naszymi pieniędzmi. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z natychmiastowych pożyczek. A że tego typu usługi, podobnie jak różne inne, są dostępne także w internecie i oferują nowe, atrakcyjne standardy, to nie mogą narzekać na brak zainteresowania.
Pożyczki online popularne w danych sektorach
Życie jest nieprzewidywalne. Oczywiście, staramy się wyobrażać sobie różne sytuacje i możliwie jak najlepiej zabezpieczyć się przed ich przykrymi następstwami. Z drugiej strony nieszczęśliwe zrządzenia losu i czynniki całkowicie niezależne od człowieka niejednokrotnie pokrzyżowały plany jakiejś osoby, a czasem wręcz przyparły ją do muru. Mowa tu zresztą zarówno o przykładach jednostkowych, jak i zbiorowych, np. całych branżach.
Do takich „zawodowych grup ryzyka”, które często decydują się na wzięcie pożyczki online, należą m.in. górnicy, stoczniowcy czy pielęgniarki. Jak łatwo się domyślić, w wymienionych przypadkach istotną rolę odgrywa kondycja danego rodzaju przemysłu czy usług w skali całego kraju. Dla wykwalifikowanego pracownika z długim stażem nagłe zamknięcie kopalni potrafi okazać się po prostu wyrokiem. To samo dotyczy osób utrzymujących się z rolnictwa. Jeśli ich uprawy dotkną klęski żywiołowe (susze, powodzie), ich sytuacja finansowa może stanąć pod dużym znakiem zapytania.
Pożyczka online – jak z niej skorzystać?
Pożyczki pobierane w sieci mają rozmaite atuty, jednak aby z nich skorzystać, trzeba spełniać odpowiednie warunki. Jakie? Chodzi oczywiście o szereg kwestii, które uwiarygodnią osobę decydującą się na to rozwiązanie. Pierwszym warunkiem jest pełnoletniość, a często nawet próg wiekowy na poziomie 21 lat. Ponadto, osoba biorąca pożyczkę online nie może posiadać niespłacone kredyty widniejące w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) – większych niż 200 zł, a także powyżej 60 dni. Przeszkodą będą również długi odnotowane w Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Nierzadko dodatkowym warunkiem staje się oświadczenie (bądź wyciąg z konta) związane ustaleniem, czy spełnione są wymagania co do otrzymywanych dochodów, np. analiza wpływów poprzez automatyczną weryfikację przez konto bankowe. Do innych wymogów potrafi należeć np. stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju, pozytywna ocena ryzyka czy nawet stały dostęp do urządzeń gwarantujących aktywne połączenie z internetem.
1-sza pożyczka za darmo – jak to zrobić?
Wbrew pozorom, istnieje możliwość, aby pożyczka online nie generowała dodatkowych kosztów. Ale co ciekawe, tej opcji nierzadko… pozbawiają się sami klienci. Firmy pożyczkowe w dużej mierze korzystają na nieterminowości ze strony klienta, czyli braku spłaty i co za tym idzie – możliwości naliczania wysokiej RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). Dlatego jeśli chcemy, aby 1-sza pożyczka online nie zabrała nam dodatkowych pieniędzy, wystarczy po prostu, po wyborze odpowiedniej usługi, pilnować terminu spłaty.
Osobną kwestią jest to, jak wygląda nasza sytuacja finansowa. Okoliczności te mogą bowiem wpływać na to, jakie rozwiązania warto wybrać. Tu też skutecznie pomogą serwisy internetowe, zbierające informacje na temat tego, jakie są i na jakich zasadach funkcjonują pożyczki online. Warto jednak wiedzieć, że jeśli myślimy o niedużej kwocie (do paru tysięcy złotych) i na krótki okres (od 1 do 4 miesięcy), lepszą opcją będą właśnie firmy oferujące darmowe pożyczki. Jeżeli zaś chodzi o wyższe pułapy kwotowe i czasowe, właściwsze będą banki, bowiem działalności pozabankowe będą na podobnych zasadach i warunkach weryfikować zdolność kredytową.
OLI