wszywka alkoholowa
Należy pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie alkoholu negatywnie wpływa na organizm i zwiększa jego tolerancję na tę substancję | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wszywka alkoholowa Katowice – Skuteczne Narzędzie w Walce z Uzależnieniem od Alkoholu

Choroba alkoholowa wymaga podjęcia leczenia. Osoba uzależniona nie jest w stanie sama zrezygnować z alkoholu. Należy pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie alkoholu negatywnie wpływa na organizm i zwiększa jego tolerancję na tę substancję.

Należy pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie alkoholu negatywnie wpływa na organizm i zwiększa jego tolerancję na tę substancję. Oznacza to, że jednostka musi wypijać coraz więcej alkoholu, aby poczuć pożądane efekty, zaś raptowne odstawienie alkoholu może wywołać przykre dolegliwości alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jedną z metod, która pomaga wyjść z uzależnienia od alkoholu jest zastosowanie wszywki alkoholowej. 

Czy Esperal jest skuteczny?

Tak, wszywka alkoholowa Katowice z https://esperalkatowice.pl/ charakteryzuje się wysoką skutecznością. Osoby podczas terapii Esperalem nie sięgają po alkohol. Spowodowane jest to działaniem wszywki alkoholowej, która wywołuje przykre dolegliwości od razu po spożyciu alkoholu. Osoby uzależnione nie chcą ich odczuwać, dlatego nie sięgają po alkohol. 

Wszywka alkoholowa działa jako terapia awersyjna. Oznacza to, że wywołuje ona u osób uzależnionych strach i lęk przed doświadczeniem negatywnych konsekwencji spowodowanych alkoholem. Dlatego nie sięgają one po tą substancję. Wszywka alkoholowa wywołuje również frustrację i awersję do alkoholu u osób, które pomimo zakazu spożyły alkohol. Doświadczyły one silnych i negatywnych dolegliwości i nigdy nie chcą, aby to się powtórzyło. 

Czy Esperal jest bezpieczny?

Wszywka alkoholowa jest bezpieczna dla organizmu, nie wywołuje ona żadnych dodatkowych dolegliwości, ani objawów. Przykre konsekwencje pojawiają się jedynie w chwili dostarczenia do organizmu alkoholu. Esperal nie wpływa również na postrzeganie, uważność czy koncentrację. Dlatego osoby posiadające wszywkę alkoholową mogą prowadzić samochód oraz podejmować się aktywności zawodowej. 

Czy podanie Esperalu boli?

Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej wykonywany jest znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu jest on całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Po podaniu znieczulenia lekarz przystępuje do nacinania skóry. W powstałym otworze umieszcza podpowięziowo od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancja czynną. Substancja czynna stale wydzielana jest do organizmu jednostki. Następnie specjalista zakłada pacjentowi szwy. Szwy mogą być rozpuszczalne lub nierozpuszczalne. W przypadku zastosowania drugiego rodzaju szwów, pacjent po upływie od dziesięciu do czternastu dni musi zgłosić się na ich ściągnięcie.  

Cała procedura medyczna jest prosta, bezpieczna i mało inwazyjna. Trwa około trzydziestu minut.

Czy wszywkę alkoholową da się przepić?

Decydując się na zabieg podskórnego podania Esperalu należy mieć świadomość, że wiąże się to z zakazem spożywania alkoholu. Złamanie tego zakazu za każdym razem przynosi przykre konsekwencje w postaci długotrwałych nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa nie przyzwyczaja się do alkoholu. Jednostka, która spożywa alkohol podczas terapii Esperalem naraża swój organizm na poważne uszkodzenia. 

Wszywka alkoholowa blokuje rozkład alkoholu w organizmie. Aby zrozumieć jej działanie, należy poznać uproszczony schemat rozkładu etanolu w ciele człowieka. Dostarczony do organizmu alkohol zostaje rozłożony do prostszej postaci aldehydu octowego. Dzieje się to na drodze dehydrogenazy alkoholowej. Następnie kluczową rolę odgrywa enzym, który odpowiada za uruchomienie procesu dehydrogenazy aldehydowej. To w jej wyniku szkodliwy dla organizmu aldehyd octowy zostaje rozłożony do prostej postaci kwasu octowego. 

Jednak w momencie, w którym w organizmie znajduje się Esperal, substancja czynna blokuje działanie enzymu, który jest odpowiedzialny za uruchomienie dehydrogenazy aldehydowej. Konsekwencją tego jest to, że aldehyd octowy nie może zostać rozłożony a jego nagromadzenie się w organizmie powoduje wystąpienie silnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. 

Czy jest czego się bać? Czyli co się stanie po spożyciu alkoholu podczas terapii Esperalem?

Złamanie tego zakazu przyniesie nieprzyjemne konsekwencje. Już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu jednostka odczuwać zacznie silne dolegliwości takie jak

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • skoki ciśnienia
  • kołatanie serca
  • przyspieszona akcja serca
  • zaczerwienienie skóry twarzy
  • potliwość
  • zmiany temperatury ciała
  • wymioty
  • nudności
  • biegunka
  • dreszcze
  • drgawki
  • duszności
  • osłabienie organizmu
  • uczucie lęku
  • uczucie niepokoju 
  • i inne

Objawy te utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Należy zaznaczyć, że im większa dawka alkoholu dostarczona do organizmu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy zatrucia alkoholowego. Warto również pamiętać, że silny i wielogodzinny ból głowy może wystąpić już po spożyciu minimalnej dawki alkoholu zawartej w cukierku. 

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu jednostka naraża się na wystąpienie nieodwracalnych zmian w jej organizmie jak na przykład marskość wątroby. Znaczne spożycie alkoholu może spowodować również wystąpienia zapaści lub zgonu pacjenta. Śmierć jednostki z powodu spożycia alkoholu podczas terapii Esperalem zdarza się relatywnie rzadko i potrzeba bardzo dużych ilości spożytego alkoholu, aby się to wydarzyło. 

Jaka jest historia wszywki alkoholowej?

Znana dziś na całym świecie wszywka alkoholowa swój początek w leczeniu choroby alkoholowej ma w XX wieku. To właśnie wtedy para duńskich naukowców zaobserwowała, że pacjenci, którzy przyjmują Esperal doświadczają dziwnych objawów po spożyciu alkoholu. Postanowili przeprowadzić badania na ten temat, które wykazały, że Esperal hamuje metabolizm alkoholu. 

Odkrycie to pozwoliło na rozwój leczenia choroby alkoholowej. Wszywka alkoholowa zyskała popularność na całym świecie. W wielu krajach, zwłaszcza na wschodzie stosowana jest do dziś. W Polsce w 2008 roku również wprowadzono zakaz stosowania i produkcji Esperalu, jednak zniesiono go już po upływie dwóch lat widząc jak skuteczny jest Esperal w walce z chorobą alkoholową. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

alkohol wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Kraków – skuteczna metoda walki z alkoholizmem

Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko osób uzależnionych, ale również ich rodziny i bliskich. …