Montaż bramy to ważny element zamknięcia ogrodzenia posesji i jednoczesne ułatwienie wjazdu do niej. Trudno sobie wyobrazić posesję bez bramy, szczególnie jeśli dysponujesz samochodem, garażem itd. Bramy przesuwne to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, które sprawdza się także w przypadku posesji z krótkim podjazdem.
Bramy panelowe — trwałość i wygoda
Dobra brama powinna być przede wszystkim łatwa w otwieraniu i zamykaniu, a jednocześnie gwarantować odpowiednie zabezpieczenie posesji. Ogrodzenie uzupełniać także mogą odpowiednio dobrane furtki, które mogą być połączone z bramą. Obecnie producenci bardzo duży nacisk kładą na maksymalną funkcjonalność rozwiązań. Na tym tle brama panelowa prezentuje się jako bardzo wygodna w obsłudze, odpowiednio dopasowana współgra z elewacją budynku, jest uniwersalna i ponadczasowe, a ponadto sprawdza się także na mniejszych działkach, na których inaczej otwierane bramy nie mają zastosowania. Nawet krótki podjazd nie stanowi tutaj problemu. Trwałe i wytrzymałe materiały sprawiają zaś, że brama przesuwna staje się inwestycją na lata.
Bramy przesuwne — ręczne czy automatyczne
Bramy panelowe dostępne są w wielu różnych wersjach, natomiast jedną z pierwszych kwestii, którą trzeba rozstrzygnąć, jest wybór między ręczną a automatyczną bramą. Wybierając bramę z napędem automatycznym, gwarantujesz sobie maksymalną wygodę, możliwość otwierania jej bez wychodzenia z samochodu czy domu. Musisz się jednak liczyć z tym, że tego typu brama jest nieco droższa. Może także z czasem ulec awarii, a serwis po okresie gwarancyjnym wiąże się z pewnymi kosztami. To argumenty, które część klientów skłaniają do pozostania przy bramie ręcznej, którą co prawda trzeba otwierać samodzielnie, natomiast jej awaryjność jest minimalna, czasami trzeba poprawić zawiasy, a koszty eksploatacji właściwie żadne. Jest to również rozwiązanie, które jest tańsze. Nie ma w tym przypadku lepszego czy gorszego wyboru. Decyzja o konkretnym rozwiązaniu najczęściej jest podyktowana indywidualnymi preferencjami i potrzebami.
Brama przesuwna a furtka
Szeroki wybór furtek pozwala na dopasowanie konkretnego modelu do całego ogrodzenia, jak i bramy panelowej. Warto również tej kwestii poświęcić nieco uwagi. Furtka jest bowiem jeszcze bardziej reprezentacyjnym elementem ogrodzenia niż brama. To w końcu przez nią wpuszczamy i wypuszczamy gości, przyjmujemy przesyłki. Najbardziej popularnym obecnie rozwiązaniem są furtki z wypełnieniem, czyli panelem C. Furtki ogrodzeniowe dostępne są w wersji malowanej proszkowo lub cynkowanej ogniowo, dzięki czemu ich estetyka również może w pełni korespondować z projektem całego ogrodzenia.
Doświadczony producent
Zarówno bramy panelowe, jak i furtki dostępne są obecnie w szeregu modeli, wzorów i wersji: bez wypełnienia z wypełnieniem, z panelem C, panelem typu V, wykończeniami z profilami lub prętami stalowymi, uzupełnione deskami z drewna lub z kompozytu. Możliwości jest wiele, warto jednak najpierw upewnić się co do jakości wykonania projektu. Doświadczony i sprawdzony producent zapewni ci bezpieczeństwo i jakość wykonania, która ma znaczenie w przypadku bramy, furtki czy całego ogrodzenia. Ma ono wyglądać świetnie nie tylko na projekcie, ale i na żywo, a przede wszystkim służyć ci bezawaryjnie przez długi czas. Oczywiście nie ma wiecznych konstrukcji, natomiast dobrze dobrane materiały są w stanie zapewnić trwałość bramy czy furtki na lata. Warto zainwestować w taki projekt — oszczędzi ci on nerwów i nieprzewidzianych wydatków.
Materiał partnera