Zazwyczaj taśma klejąca wykorzystywana jest do sklejania elementów i mocowania akcesoriów. Istnieją jednak inne sposoby na użycie taśmy, które okazują się bardzo użyteczne i pomocne | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Niekonwencjonalne zastosowanie taśmy klejącej

Zazwyczaj taśma klejąca wykorzystywana jest do sklejania elementów i mocowania akcesoriów. Istnieją jednak inne sposoby na użycie taśmy, które okazują się bardzo użyteczne i pomocne.

Pomysłowe zastosowanie taśmy klejącej w domu

Taśma klejąca świetnie sprawdza się, gdy trzeba pozbierać potłuczone szkło. Wystarczy owinąć nią piłeczkę tenisową i poturlać po posadzce, w ten sposób szybko zbierze się najmniejsze drobinki szkła. Bardzo łatwo można wykonać również domowy lep na muchy. Dla lepszego efektu najlepiej pokryć dwustronną taśmę miodem, który zwabi owady. Tak przygotowana pułapka jest bardzo skuteczna i pozbawiona toksyn, które często znajdują się w produktach ze sklepu. Taśma klejąca świetnie sprawdza się w przypadku osadzania świeczki w świeczniku, trzeba jedynie owinąć końcówkę, wtedy cała konstrukcja jest stabilna, a świeczka na pewno nie wypadnie ze stojaka. Za pomocą taśmy klejącej można również w prosty sposób wyczyścić pilnik do paznokci. Wystarczy owinąć go taśmą i mocno docisnąć, a następnie energicznym ruchem ją zerwać. Jest to szybka metoda na pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Taśmę klejącą można z powodzeniem wykorzystać do naprawy sznurowadeł. W przypadku, kiedy aglet ulegnie zniszczeniu wystarczy owinąć końcówkę sznurówki taśmą klejącą, co zapobiegnie strzępieniu się włókien sznurowadła. Taśma może być bardzo pomocna dla właścicieli kotów, które lubią drapać meble. Trzeba posypać dwustronną taśmę pieprzem, którego zapach jest nieznośny dla tych zwierząt i przykleić ją do problematycznego miejsca. Kobiety z powodzeniem mogą wykorzystać taśmę do „podklejenia” sukienki z dużym dekoltem, by pozostała na swoim miejscu bez zbędnych niespodzianek.

Alternatywa dla plastra i bandaża

Okazuje się, że taśma klejąca świetnie sprawdza się przy tamowaniu krwawienia, jeśli nie ma pod ręką bandaża. Wystarczy przyłożyć do rany gazę i owinąć opatrunek kilka razy taśmą. Poza tym, taśma jest alternatywą dla plastrów i zapobiega powstawaniu pęcherzy. Przed pojawieniem się bąbla, można ją przykleić bezpośrednio na skórę w miejscu otarcia. Jeśli jednak pęcherz już powstał należy go zakryć gazą lub chusteczką higieniczną i obwiązać taśmą.

Jaką taśmę wybrać?

Do rozwiązań domowych, albo przygotowania opatrunku można użyć zwykłej taśmy klejącej. Wiadomo jednak, że produkty wzmocnione dodatkowymi włóknami są bardziej wytrzymałe i trwałe. Warto więc mieć pod ręką np. taśmę dwustronną, albo samoprzylepną. Szeroki wybór artykułów klejących można znaleźć na: http://tasmaklejaca.pl/. Firma Transfer istnieje na rynku od wielu lat i tworzy asortyment najwyższej jakości. W ofercie przedsiębiorstwo posiada m.in. taśmy antypoślizgowe, dwustronne, z nadrukiem, a także kleje i rzepy samoprzylepne. Choć z pozoru taśma klejąca nadaje się tylko do sklejania i mocowania przedmiotów, jak widać posiada jeszcze inne użyteczne zastosowania, które warto wypróbować.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bransoletki z muliny

Bransoletki z muliny, czyli co można wykonać z nici do haftowania

Każdy, kto interesuje się haftowaniem wie, że mulina to jedwabna bądź bawełniana nitka, którą stosuje …