dom na terenie zielonym
Produkowane pompy ciepła są oszczędnym, niezawodnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, które stanowczo ma zapewnioną przyszłość | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zalety zastosowania pompy ciepła

Czy wiemy z czym w przeważającej części są związane koszty utrzymania budynku? Oczywiście z jego ogrzewaniem. W dzisiejszych czasach nie jest już konieczne, by techniki grzewcze czy też chłodzące opierać na paliwach kopalnych.

Czy wiemy z czym w przeważającej części są związane koszty utrzymania budynku? Oczywiście z jego ogrzewaniem. W dzisiejszych czasach nie jest już konieczne, by techniki grzewcze czy też chłodzące opierać na paliwach kopalnych. Efektywnych rozwiązań grzewczych i chłodzących dla domu, może za to dostarczać powietrzna pompa ciepła. Istotnym aspektem jest to, że powietrzne pompy ciepła są uzależnione od odnawialnych źródeł energii, a więc przyczyniają się w dużej mierze do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Czym jest powietrzna pompa ciepła?

To system, który korzysta z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu przyczynia się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, ponieważ wykorzystuje ogólnie dostępne źródło, jakim jest powietrze. Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła? Pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je w następnej kolejności na ciepło dla domu. Takie ciepło, możemy wykorzystać np. do ogrzewania systemów podłogowych, kaloryferów lub w celu dostarczania ciepłej wody.

Jakie są zalety stosowania pompy ciepła?

Produkowane pompy ciepła są oszczędnym, niezawodnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła, które stanowczo ma zapewnioną przyszłość. Używając tanie w eksploatacji źródło ciepła, jakim są pompy ciepła, możemy zagwarantować sobie ich niskie koszty ogrzewania przez nawet 50 lat. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w ogrzewanie domu pompą ciepła? Z całą pewnością jest to związane z niższymi kosztami budowy domu. Decydując się na pompę ciepła, nie potrzebujemy budować ani komina, ani magazynu dla opału. Pompa ciepła to zdecydowanie jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła, które jest proste w obsłudze. Sprowadza się ona wyłącznie do określonych ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji w stosunku do naszych indywidualnych potrzeb.

Pompa ciepła, charakteryzuje się również długą żywotnością. Musimy jednak zadbać o odpowiednią instalację, która nam to zagwarantuje. Pompa ciepła nie tylko ogrzewa, ale może również chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. Ważnym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić swoją uwagę jest również to, że pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Bardzo łatwo można uzyskać nisko oprocentowany kredyt lub też dofinansowanie na proekologiczną inwestycję, pomimo iż pompa ciepła jest zasilana za sprawą energii elektrycznej, która w Polsce jest wytwarzana z kolei ze spalania węgla. Decydując się na pompę ciepła, w szybkim czasie możemy liczyć na zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych. Realny czas zwrotu inwestycji waha się w przedziale od 5 do 7 lat. Plusem powietrznej pompy ciepła jest także to, że nie wymagają one umowy z dostawcami. Posiadacz pompy jest całkowicie niezależny od innych źródeł energii. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów gazowych i olejowych, powietrzna pompa ciepła może dostarczać ciepło w niższych temperaturach przez dłuższy okres.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą www.zimmermann-haus.pl zajmująca się budową domów szkieletowych na terenie całego kraju.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ekogroszek

Oszczędne ogrzewanie – zobacz jakie to proste

Koszty związane z ogrzewaniem to jedne z największych obciążeń eksploatacyjnych. W sezonie grzewczym, który u …