Czas oczekiwania na przyjście ukochanego dziecka jest wyjątkowy, ale i też wymagający dla organizmu kobiety. Przyszłe mamy mogą czuć się wspaniale, ale też odczuwać zmęczenie, nudności czy brak energii wraz z zaawansowaniem ciąży. Z pewnością wiele kobiet stara się unikać stresujących i obciążających organizm czynności. Warto spróbować kilku sposobów na relaks.
Czy można pójść na masaż będąc w ciąży?
Wiele przyszłych mam próbuje zrelaksować się w domowym spa, za pomocą zabiegów kosmetycznych, takich jak maseczki, czy też malowanie paznokci lub zmiana fryzury, co raczej wpływa na psychikę i zaspokojenie potrzeb poczucia się piękną i atrakcyjną. A co z organizmem? Mięśnie oraz stawy i kości odczuwają coraz większe obciążenie z racji szybkiego przybierania na wadze, co za tym idzie, czujemy miejscowe bóle. Najlepszym sposobem są masaże, a dokładnie masaże dla kobiet w ciąży. Warto wybrać się do specjalisty, którego możecie znaleźć na przykład na stronie https://jadoreinstytut.com/masaze/masaze-krakow/. Oddając się w ręce eksperta od masażu dla kobiet w ciąży, każda kobieta odczuje ulgę i odprężenie.
W masażu dla kobiet w ciąży masażysta skupia się na najbardziej przeciążonych partiach ciała, takich jak:
- szyja,
- kark,
- kość ogonowa,
- ramiona.
Takie partie ciała zostają rozciągnięte, a skurcze mięśni rozklepane. Najlepsze efekty widać po systematycznym stosowaniu. Jeśli nie ma przeciwwskazań (to jak ciąża bliźniacza, osłabienie, cukrzyca ciążowa), to można masaże wykonywać kilka razy w tygodniu. Warto skonsultować tą decyzję ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę.
Jakie są sposoby na relaks w ciąży?
Najlepsze sposoby to takie, które są sprawdzone i przede wszystkim przynoszą efekty. Mamy internautki najczęściej polecają:
- masaże wykonywane w salonie piękności,
- aromatyczne sesje wieczorem na kanapie przy świecy,
- duża dawka snu i drzemki w ciągu dnia,
- ciepły prysznic- dobry na skurcze macicy,
- ćwiczenia mięśni Kegla.
Ostatni sposób jest najmniej popularnym, a jednak bardzo ważnym elementem podczas porodu. W dużym skrócie wszystkie kobiety w ciąży powinny go ćwiczyć, przytrzymując mięsień przez kilka sekund i powoli puszczając powietrze. Najskuteczniej zlokalizujemy go przytrzymując mocz, to właśnie te mięśnie. Prowadząc kilkuminutowe sesje na twardej kanapie lub na macie, na podłodze przynoszą niewymierne korzyści, w postaci ułatwionego i szybszego porodu, a także wypoczynku biernego.
Materiał partnera zewnętrznego