Strój to Twoja wizytówka, sama zatem decydujesz jaki komunikat wysyłasz potencjalnemu pracodawcy | fot.: https://www.pexels.com/photo/agreement-beard-brainstorming-business-615475/

Pierwsze wrażenie na rozmowie o pracę: odpowiedni strój

Rozmowa o pracę to sprawdzian Twoich umiejętności i weryfikacja dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Tego faktu nikt nie podaje się w wątpliwość. Mylisz się jednak, jeśli sądzisz, że niewłaściwie dobrany strój ujdzie uwadze rekrutera, a o Twoim sukcesie zdecyduje jedynie to, co masz do powiedzenia! Pierwszego wrażenia nie da się powtórzyć, dlatego czytaj dalej, aby uniknąć biznesowego faux-pas już na starcie.

Strój to Twoja wizytówka, sama zatem decydujesz jaki komunikat wysyłasz potencjalnemu pracodawcy. Stylizacja odpowiednio dobrana do stanowiska da mu do zrozumienia, że jesteś profesjonalistką, która poważnie traktuje zaproszenie na rozmowę. Nie zmarnuj takiej szansy! Dowiedz się zawczasu jaki dress code panuje w firmie. Pomoże Ci to skompletować przemyślany strój, w którym będziesz czuła się komfortowo i pozostaniesz sobą. Dlaczego to takie ważne? Udowodniono, że pierwsze wrażenie krystalizuje się w dużej mierze na podstawie tego, jak wyglądamy i jak się zachowujemy.

Klasyczna baza

Bez względu na kulturę firmy warto postawić na strój elegancki, w stonowanych kolorach i bez wysuwających się na pierwszy plan ozdób. Jeśli aplikujesz do banku czy korporacji garsonka lub kostium, utrzymane w biznesowej stylistyce, sprawdzą się doskonale. Wiedząc, że standardem w firmie jest styl smart casual, wybierz białą koszulę i cygaretki – bezpieczna i klasyczna opcja. Ciężko w tym przypadku o poważny błąd. Na nieco więcej ekstrawagancji mogą pozwolić sobie kandydaci na stanowiska w branży kreatywnej. Choć strój wciąż powinien nosić znamiona profesjonalnej stylizacji, nietypowe rozwiązania i kolory czy oryginalne akcenty zostaną odebrane jako manifestacja naszej kreatywności, co w tym przypadku jest dużym atutem.

Moc dodatków

Dodatki mogą dopełnić stylizacje, decydując o jej ostatecznym charakterze. Warto jednak pamiętać, aby i one pozostawały w zgodzie z biznesowym wizerunkiem. Krzykliwe kolory, pióra, frędzle czy elementy wątpliwej jakości w formalnych okolicznościach nie świadczą dobrze o ich właścicielce. Minimalizm i klasa obronią się same, dlatego dobieraj dodatki z umiarem. Torebka, buty, biżuteria i… okulary! Jeśli na co dzień nosisz je zamiennie z soczewkami kontaktowymi, na rozmowę o pracę załóż okulary korekcyjne. Model z elegancką oprawką doda Ci profesjonalizmu.

Makijaż

Podobnie jak z dodatkami, także w tym przypadku króluje zasada „mniej znaczy więcej”. Decydując się na podkreślenie ust, należy zrezygnować z intensywnego makijażu oczu oraz odwrotnie. Makijaż powinien być stonowany i wykonany starannie. Nie możesz pozwolić sobie na nierówno rozprowadzony podkład czy ślady szminki na zębach. Unikaj nowości i ekstrawagancji, które zastosowane po raz pierwszy, mogą nie zdać egzaminu lub zwyczajnie spowodować rozkojarzenie podczas tego ważnego spotkania. Przed planowaną rozmową zadbaj o wygląd paznokci – równe, zadbane i pomalowane lakierem w neutralnym kolorze sprawdzą się idealnie.

 

Sprawdź także

anekke

Anekke Torebki: Wyjątkowy Wybór dla Miłośniczek Stylu i Funkcjonalności

W dzisiejszym świecie mody i akcesoriów, poszukiwanie wyjątkowej torebki może być zadaniem pełnym wyzwań. Jednak …