Ubezpieczenie turystyczne jest absolutnie konieczne, gdy wyjeżdża się za granicę na wakacje, niezależnie od tego, czy będą to wakacje ze zwiedzaniem, stacjonarne leżakowanie, czy aktywne uprawnianie sportu. W razie choroby, kontuzji czy wypadku, zagraniczna służba zdrowia nie pokrywa kosztów leczenia na terenie swojego kraju. To pacjent musi za wszystko zapłacić. Począwszy od konsultacji lekarskiej aż po wdrożone leczenie czy obserwację na oddziale szpitalnym. Kwoty, które zostaną za te działania naliczone mogą naprawdę przerazić turystę. Właśnie dlatego tak bardzo potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu, leczenie można całkowicie opłacić z pieniędzy z polisy.
Ubezpieczenie z biura podróży
Dla zabezpieczenia interesów klientów biur, biura podróży oferują w swoich pakietach wycieczkowych również ubezpieczenie podróżne. Przy czym, pośredniczą również w zawieraniu takiego ubezpieczenia, a część pieniędzy wpłaconych na daną wycieczkę to właśnie koszt opłacenia ubezpieczenia turystycznego. Bardzo często klienci nie interesują się szczegółami takiej polisy. Dowiadują się tylko, że ubezpieczenie jest, że zapewnia je biuro podróży i z dniem wyjazdu polisa zostaje uruchomiona. Tyle że takie ubezpieczenie bardzo często wykupione jest wyłącznie w opcji podstawowej, by było jak najtaniej i by biuro wysoką składką nie odstraszyło podróżnego. Ubezpieczenie podstawowe może zaś okazać się niewystarczające w czasie tygodniowego lub dwutygodniowego pobytu za granicą.
W ramach ubezpieczenia oferowanego w biurze można otrzymać ubezpieczenie na wypadek śmierci za granicą. Dzięki tym pieniądzom można sprowadzić ciało zmarłego do kraju, żeby tu na miejscu móc go pochować. Można też otrzymać pieniądze za pobyt w szpitalu czy podjętą na rzecz ubezpieczonego akcję ratunkową lub poszukiwawczą. Zakres jest całkiem interesujący. Problem jednak leży w kwotach, które można za te zdarzenia otrzymać. Otóż, są to zwykle kwoty rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy. Pobyt w szpitalu, transport zwłok czy akcja poszukiwawcza mogą natomiast kosztować znacznie więcej, nawet ponad sto tysięcy złotych. W takiej sytuacji pozostałą, brakującą część pieniędzy ubezpieczony musi zapłacić z własnych pieniędzy, ponieważ z polisy nie starczy mu środków na pokrycie wszystkich kosztów.
Jak to rozwiązać?
Rozwiązaniem jest wykupienie dla siebie własnego ubezpieczenia turystycznego. Taka prywatna polisa prawdopodobnie będzie droższa, ale za to będzie znacznie bezpieczniejsza i pokryje koszty wszystkich lub większości możliwych na wyjeździe zdarzeń. Oczywiście, z ubezpieczenia oferowanego przez biuro podróży należy wtedy zrezygnować, bo nie jest to polisa, za którą warto płacić. Koszty wycieczki nieco się zmniejszą, a oszczędzoną w ten sposób kwotę można przeznaczyć na wykupienie prywatnego ubezpieczenia dla siebie.
Decydując się na taki krok warto bardzo starannie wybrać dla siebie odpowiednią polisę. Należy dowiedzieć się, jakie są stawki za dobę pobytu w szpitalu w kraju, do którego się jedzie, należy sprawdzić koszty typowych, rutynowych zabiegów i operacji i odnosząc się do tych informacji wnioskować o odpowiednie sumy ubezpieczenia. Dobre są ubezpieczenia podróżne z www.polisaturystyczna.pl. Nie tylko zgromadzone tam zostały najbardziej praktyczne i korzystne polisy ubezpieczeniowe, które są dostępne na rynku, ale dodatkowo, strona oferuje możliwość dokonania ich porównania. To znacznie ułatwi dokonanie właściwego wyboru i podjęcie odpowiedniej decyzji. Mając możliwość porównania można wybrać takie parametry polisy, które będą spełniały wszystkie najważniejsze oczekiwania.
Materiał partnera zewnętrznego