dzwonienie za granicę
Chcesz uniknąć dodatkowych kosztów, rozmawiając z użytkownikiem zagranicznego numeru telefonu? Sprawdź, czy w ofercie Twojego operatora nie ma specjalnych pakietów na połączenia międzynarodowe | fot.: materiał partnera

Jak dzwonić za granicę z Polski?

Znajomi są na wakacjach za granicą? A może masz rodzinę, która mieszka w innym kraju? To tylko niektóre sytuacje, gdy przydadzą Ci się połączenia międzynarodowe lub roaming. Podpowiadamy, czym różnią się te usługi i co warto wiedzieć o rozmowach z osobami, które przebywają poza Polską. Sprawdź, jak tanio dzwonić za granicę, a nawet za darmo łączyć się z wybranym numerem.

Kiedy i jak dzwonić za granicę z komórki?

Pandemia się skończyła i znów chętnie wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje. Prawie każdy ma też jakiegoś znajomego albo członka rodziny, który mieszka, pracuje bądź studiuje w innym kraju. Najczęściej dzwonimy za granicę właśnie do bliskich – zwłaszcza na święta, urodziny i tym podobne okazje.

Czasem możesz też jednak potrzebować kontaktu z innymi osobami, na przykład w interesach. Prowadzisz firmę i współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? Współpracownik albo klient jest w podróży służbowej? A może po prostu chcesz coś wyjaśnić ze sklepem internetowym czy inną firmą spoza Polski? Okazji do rozmowy może być całkiem sporo.

Jak dzwonić na polski numer za granicą, a jak na numer z innego kraju? Ile to kosztuje?

Gdy dzwonisz na polski numer, którego właściciel znajduje się za granicą, zapłacisz tak jak za połączenie krajowe. Osoba, która odbiera, płaci z kolei za połączenie przychodzące zgodnie ze stawkami w roamingu międzynarodowym. Korzystasz z tej usługi także wtedy, gdy to Ty jesteś w innym kraju i dzwonisz do Polski. Co ważne, obecnie połączenia w roamingu w Unii Europejskiej kosztują tyle samo co krajowe (czyli najczęściej możesz rozmawiać bez limitu). Poza UE roaming może być już jednak znacznie droższy.

Jeśli dzwonisz na numer zagraniczny – poprzedzony kodem innego kraju (polskie numery poprzedza kod +48) – to wykonujesz połączenie międzynarodowe. Nawet w obrębie Unii Europejskiej takie rozmowy są odczuwalnie droższe, a zwykle im bardziej egzotyczny kraj, tym więcej zapłacisz. Koszt połączeń międzynarodowych może się jednak znacznie różnić w zależności od wybranego operatora i oferty.

Chcesz uniknąć dodatkowych kosztów, rozmawiając z użytkownikiem zagranicznego numeru telefonu? Sprawdź, czy w ofercie Twojego operatora nie ma specjalnych pakietów na połączenia międzynarodowe. Tego typu usługi pozwolą Ci zmniejszyć koszty międzynarodowych połączeń.

Jak tanio dzwonić za granicę z komórki?

Szukasz oferty z przejrzystym cennikiem za pakiety roamingowe i na połączenia międzynarodowe? W Orange Flex nie musisz się obawiać, że rachunki Cię zaskoczą, bo pakiety opłacasz z góry. W przypadku połączeń międzynarodowych po prostu wybierasz kraj, do którego chcesz dzwonić, a potem liczbę minut. Rozmowy z numerami ze Strefy UE Plus, czyli z Unii Europejskiej i z krajów takich jak Szwajcaria, Islandia, Norwegia, Wielka Brytania, Ukraina oraz USA i Kanada, kosztują tylko:

  • 5 zł za pakiet 10 min;
  • 15 zł za pakiet 100 min.

Dowiedz się więcej na https://flex.orange.pl/uslugi/roaming.

Jak dzwonić za granicę za darmo? Przez internet!

Chcesz oszczędzić na połączeniach międzynarodowych? Atrakcyjną opcją będą komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp, Messenger, Telegram czy Viber. Korzystanie z nich jest bezpłatne, jednak wymaga od Ciebie i rozmówcy:

  • instalacji odpowiedniej aplikacji na telefon;
  • szybkiego i stabilnego dostępu do internetu.

Pamiętaj też, że komunikatory zużywają internet, więc najlepiej dzwonić, gdy macie dostęp do Wi-Fi. W Orange Flex nie musisz się martwić o uciekające gigabajty, bo masz Social Pass, który gwarantuje, że ani media społecznościowe, ani komunikatory nie „zjedzą” Ci gigabajtów z pakietu (pod warunkiem, że jesteś w Polsce).

Artykuł sponsorowany