Co roku przełom zimy i wiosny upływa pod znakiem intensywnej regeneracji skóry, zmęczonej niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi oraz trapiącymi nas zimą zanieczyszczeniami powietrza. Co zrobić, aby skóra była w harmonii i nie musiała balansować na krawędzi zależnie od pór roku?
O ile pod koniec lata naszej skórze we znaki dają się głównie skutki nadmiernej ekspozycji słonecznej, o tyle na początku wiosny jej kondycja jest w znacznie gorszym stanie. Dlaczego po zimie jest więcej problemów ze skórą niż latem? Niestety, zimowe warunki o wiele bardziej przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry. Chociaż długie kąpiele słoneczne nigdy jej nie służą, zimą jest poddana niesprzyjającym czynnikom przez znacznie dłuższy czas.
Od kilku lat zimą na wszelkie sposoby staramy się zapobiegać negatywnemu wpływowi zanieczyszczeń powietrza. Tymczasem przesuszeniu skóry, stanom zapalnym i starzeniu się cery sprzyjają także takie czynniki, jak sztuczne oświetlenie, długie przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach czy niskie temperatury i wiatr, które powodują poszerzanie się naczyń krwionośnych. Przez większość czasu jest ona odwodniona i narażona na nadprodukcję wolnych rodników, skąd już niedaleko do zmian zapalnych oraz spadku elastyczności i jędrności skóry.
Czas na kosmetyki anti-pollution
Skóra zdecydowanie nie lubi ani niskich temperatur, ani tym bardziej wiatru czy wspomnianego wcześniej sztucznego światła oraz suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Do tego wszystkiego dokłada się smog, czyli zanieczyszczenia, które wręcz w ekspresowym tempie prowadzą do namnażania się wolnych rodników oraz powstawania zmian zapalnych, w tym trądzikowych. Aby zapobiec starzeniu się skóry spowodowanemu właśnie tymi czynnikami, nieodzowne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.
W ostatnich latach kosmetyki anti-pollution odmieniono już przez wszystkie przypadki, jednak produkt do pielęgnacji zimowej wcale nie musi nosić tego miana, aby przeciwdziałał szkodliwemu wpływowi smogu na skórę. O wiele istotniejszy jest jego skład, który powinien przede wszystkim nawilżać, odżywiać i wzmacniać osłabione komórki skóry. Tym m.in. pielęgnacja zimowa różni się od tej stosowaną wiosną i latem – od wysokich filtrów przeciwsłonecznych istotniejsze są składniki łagodzące, regulujące poziom nawilżenia i przeciwutleniające.
Przeciwutleniacze na pokład!
Aby chronić skórę przed skutkami zanieczyszczeń, suchego powietrza i niskich temperatur, jako stały element porannego rytuału pielęgnacyjnego warto potraktować krem odżywczy na dzień, np. Protective Hydermios z Medex Bio Science Cosmetics, który wspiera zachodzące w niej procesy naprawcze. Dzięki wyciągom ziołowym, takim jak: rumianek, szałwia, prawoślaz czy rozmaryn, działa on ochronnie, łagodząco i regenerująco jednocześnie. Jego właściwości przeciwzapalne wspiera dodatkowo witamina C, a także olej z pestek migdałów czy naturalne filtry UV (biel tytanowa i alumina), które chronią tak przed promieniowaniem słonecznym, jak i sztucznym światłem neonowym.
Nieodłącznym elementem zimowej pielęgnacji powinno być codzienne wzmacnianie skóry oraz dostarczanie jej składników regenerujących, zwłaszcza, jeśli obecne są już oznaki starzenia się jej. Takie zadanie spełnia krem Vital Renew od marki Medex bazujący na surowcach biozgodnych ze skórą (masło shea, wyciągi z kasztanowca, dziurawca i geranium, kwas mlekowy czy witaminy C i E) ujędrniających, gojących i uelastyczniających skórę. Jego składniki dodatkowo obkurczają ściany naczyń krwionośnych, regulują proces odnowy i metabolizm oraz wspierają płaszcz lipidowy naskórka, działając tym samym ochronnie i przeciwstarzeniowo.
Ze wsparciem liposomów
Głębokiemu odżywieniu skóry sprzyja odnawiający Żel de Liposome z dwoma typami liposomów penetrujących skórę i ułatwiających dotarcie w jej głąb składników koniecznych do odżywienia i nawilżenia komórek. Bazuje on na substancjach stymulujących procesy komórkowe, przeciwstarzeniowych, regenerujących i przeciwzapalnych, w tym na miodzie, mleczku pszczelim, propolisie, kwasie hialuronowym, witaminie E, beta-karotenie oraz wyciągu z marchwi. Już sam skład pokazuje, że to istna bomba odżywcza działająca skuteczniej niż niejeden drogeryjny kosmetyk anti-pollution.
Aby zima nie dała się we znaki skórze, jej pielęgnacja, bogata w wyżej wspomniane substancje, powinna być przede wszystkim systematyczna. Tylko dzięki regularnemu stosowaniu produktów bogatych w przeciwutleniacze i substancje ochronne można sprawić, by skóra już na powitanie wiosny była promienna, gładka i wystarczająco nawilżona.
Materiał partnera zewnętrznego