mezoterapia igłowa efekty
Mezoterapia igłowa należy do nielicznej grupy zabiegów, których rezultaty utrzymują się naprawdę długo | fot.: stock.adobe.com

Mezoterapia igłowa na twarz – sposób na piękno?

Mezoterapia igłowa twarzy w ostatnich latach stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów dokonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza udowodnionej wysokiej skuteczności – jest w stanie spektakularnie wręcz odmienić wygląd naszej cery. Dzięki niej możemy w łatwy, a zarazem nieinwazyjny sposób uporać się z wieloma trapiącymi nas defektami estetycznymi skóry, takimi jak np. zmarszczki mimiczne, przebarwienia i plamy pigmentacyjne, blizny czy nierównomierny koloryt.

Czym jest mezoterapia igłowa i kto może ją stosować?

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry za pomocą specjalnej strzykawki przy znieczuleniu miejscowym dokonywanym za pomocą specjalnego kremu, dzięki czemu jest on niemal całkowicie bezbolesny (warto pamiętać, że odczucie bólu jest kwestią indywidualną i zależy także na przykład od dnia cyklu – przed miesiączką odczucia bólowe mogą być większe). 

Każdy z klientów otrzymuje indywidualnie dobrany w zależności od potrzeb zestaw składników odżywczych, które następnie wstrzykiwane są w głębsze partie skóry. Mezoterapię można stosować na twarz, szyję i dekolt, a także na skórę głowy w celu zagęszczenia włosów. Można ją zastosować także w celu odmłodzenia dłoni czy na miejscowe problemy na ciele. Jej głównym celem jest usprawnienie metabolizmu komórek, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a także poprawa mikrokrążenia skóry. Oznacza to więc, że mezoterapia ma realne działanie przeciwstarzeniowe! Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak aby osiągnąć maksymalne korzyści płynące z aplikacji preparatu, najlepiej zdecydować się na serię zabiegów w liczbie około trzech, wykonywanych w określonych przez kosmetologa odstępach czasu.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Na zabieg ten można zdecydować się niezależnie od wieku i typu cery. Przeciwwskazaniami do mezoterapii igłowej są:

  • okres ciąży oraz karmienia piersią,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (jest to związane z ilością płytek krwi ulegających zmniejszeniu u tych pacjentów, którzy zażywają kwas acetylosalicylowy)
  • cukrzyca (niezależnie od jej typu i stopnia rozwoju choroby),
  • miesiączka – na zabieg należy udawać się przed lub po jej wystąpieniu,
  • choroby autoimmunologiczne, w tym skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, bielactwo, etc., oraz nowotwory,
  • stany zapalne na skórze, np. opryszczka lub wypryski,
  • wystąpienie reakcji alergicznej na którykolwiek składnik preparatu.
mezoterapia igłowa zabieg
Mezoterapię można stosować na twarz, szyję i dekolt, a także na skórę głowy w celu zagęszczenia włosów | fot.: stock.adobe.com

Jakie efekty przynosi stosowanie mezoterapii igłowej na twarz?

Jak już zostało wspomniane, zabieg mezoterapii jest w stanie całkowicie odmienić wygląd cery. Co to jednak oznacza? Przede wszystkim należy spodziewać się, że nasza cera będzie:

  • ujednolicona pod względem kolorytu,
  • lepiej nawilżona i nawodniona, a co za tym idzie, będzie lepiej wchłaniać substancje aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych,
  • odmłodzona: bardziej jędrna i elastyczna, pozbawiona zmarszczek wynikających z ubytku kolagenu, lepiej ukrwiona,
  • bardziej świetlista, „trójwymiarowa”,
  • o gładkiej jednolitej strukturze, bez blizn i rozszerzonych porów po przebytym trądziku,
  • wypoczęta, bez oznak zmęczenia.

Mezoterapia igłowa należy do nielicznej grupy zabiegów, których rezultaty utrzymują się naprawdę długo, bo nawet do dwunastu miesięcy od wykonania. Po tym czasie rekomenduje się przeprowadzenie zabiegu przypominającego w celu przywrócenia efektów. Warto pamiętać, że od tego, jak długo będą widoczne efekty, w dużym stopniu zależy nasz tryb życia. Regularna pielęgnacja, zdrowy tryb życia i dieta, unikanie używek to czynniki pozytywnie wpływające na kondycję naszej skóry.

MKU

Sprawdź także

popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z …