Odpowiednia pielęgnacja włosów jest niezwykle istotna po to, aby cieszyć się zdrowymi i lśniącymi kosmykami. Nie jest także tajemnicą, że dbanie o włosy, to nie tylko regularne mycie ich szamponem.
W codziennej pielęgnacji warto postawić również na produkty, które pomogą odżywić pasma, dodadzą im blasku oraz sprawią, że nie będą się łamały. Olejek do włosów, to jeden z produktów, który zdecydowanie warto mieć w swojej łazience.
Jak działają olejki do włosów?
Na etykietach różnego rodzaju kosmetyków, często można spotkać właśnie cenne dla urody oleje. Są to naturalne produkty, działające antyoksydacyjnie, odżywiają, a także nawilżają pasma włosów, a to sprawia, że zmniejsza się problem z ich łamliwością.
Dużą zaletą olejków jest także ich konsystencja. Łatwo można rozprowadzić je na włosach, a dodatkowo uwalniają często niezwykle przyjemny zapach, który utrzymuje się na pasmach przez długi czas.
W jaki sposób olejować włosy?
Olejki można stosować na dwa sposoby:
- Olejowanie na mokro. Po umyciu włosów szamponem, należy delikatnie odsączyć je w ręcznik, a następnie nałożyć olejek. W zależności od kondycji włosów, można trzymać go kilkanaście minut lub nawet pozostawić na całą noc
- Olejowanie na sucho. W tym przypadku olejek nakłada się na suche włosy i pozostawia na minimum 40 minut. Po upływie określonego czasu, należy olejek zmyć. Warto po zaaplikowaniu związać włosy w koczek, gdyż wysmarowane olejkiem kosmyki mogą po prostu przeszkadzać.
Kto powinien sięgać po olejki na włosy?
Osoby zmagające się z rozdwojonymi końcówkami oraz włosami łamliwymi i słabymi, z pewnością polubią się z olejkami. Może to być także świetne rozwiązanie dla właścicieli suchych i pozbawionych blasku pasm.
Osoby, mające na głowie gęste loki lub fale również chętnie sięgają po oleje, gdyż dzięki nim ich niesforne kosmyki pięknie się zawijają i błyszczą. W przypadku kręconych włosów warto jednak zachować ostrożność, gdyż niekiedy olejowanie może spowodować, że będą się one puszyły.
Jaki olejek wybrać?
Wybór odpowiedniego olejku należy przede wszystkim dopasować do rodzaju włosów. Włosy suche i proste będą oczywiście potrzebowały innych składników pielęgnacyjnych, niż kręcone. Bardzo ważnym pojęciem będzie w tym wypadku także porowatość włosów.
- Włosy niskoporowate, to takie, która są najczęściej gładkie, proste oraz śliskie. Ich łuski są domknięte oraz ściśle do siebie przylegają. Można stosować na nie masełka i olejki z filtrami ochronnymi.
- Włosy wysokoporowate, są szorstkie, ciężko poddają się zabiegom pielęgnacyjnym, bywają suche, zniszczone oraz łamliwe. Łuski w ich przypadku brzydko odstają. Bardzo często mają z nimi do czynienia właściciele loków i fal. Wybierając olejek do tego typu włosów, warto jest sięgać po olejki wielonasycone i silnie wynikające.
- Włosy średnioporowate. To takie, które łączą w sobie cechy dwóch poprzednich. Nie są one mocno zniszczone ani wysuszone, jednak nie są także gładkie lśniące i śliskie. Wybierając olejek do takiego typu włosów warto także bliżej się im przyjrzeć i ocenić, czy bliżej im do wysoko, czy nieskoporowatych.
Kiedy olejowanie przyniesie efekty?
Olejowanie przyniesie oczekiwane rezultaty, tylko wtedy, kiedy będzie stosowane regularnie. Włosy wysokoporowate można olejować nawet trzy razy w tygodniu, a niskoporowate wystarczy raz.
Pasma, które są mocno wysuszone oraz słabe i łamliwe, z pewnością będą potrzebowały więcej czasu na regenerację, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty będą jednak widoczne już po kilku tygodniach.
Materiał partnera