kobieta skóra pod oczami
Skóra pod oczami jest cieńsza w porównaniu z innymi obszarami na twarzy, dlatego warto traktować ją naprawdę delikatnie | fot.: stock.adobe.com

Sucha skóra pod oczami – jak ją nawilżyć?

Coraz więcej osób boryka się z suchą skórą w okolicach oczu. Przestań martwić się suchą skórą pod oczami i poznaj skuteczne sposoby na nawilżenie ich! W tym artykule poznasz zarówno domowe sposoby na poprawienie kondycji skóry pod oczami, jak i chemiczne substancje, w które warto zainwestować.

Domowe sposoby na suchą skórę pod oczami

Skóra pod oczami jest cieńsza w porównaniu z innymi obszarami na twarzy, dlatego warto traktować ją naprawdę delikatnie. Okolice oczu należy mocno nawilżać i jeśli stosuje się peelingi, to warto wybierać enzymatyczne zamiast mechanicznych.

Skuteczne sposoby na nawilżenie skóry pod oczami w domu:

  • Masaż olejkami eterycznymi

Wmasowywanie produktów wspomaga ukrwienie skóry wokół oczu. Do masażu w warunkach domowych świetnie sprawdzi się olej lniany, różany lub lawendowy. Wystarczy kilka kropel olejku. Zaleca się wmasowywać olejek okrężnymi ruchami.

  • Okłady z rumianku

Rumianek znany jest ze swoich właściwości łagodzących i kojących. Żeby przygotować okład na oczy, należy zalać wrzątkiem jedną torebkę rumianku i pozostawić ją na kwadrans pod przykryciem. Po tym czasie namoczyć gaziki w naparze i nałożyć je na zamknięte powieki. 

  • Okłady ze świeżego ogórka

Ogórek świetnie sprawdza się nie tylko w sałatce. Kto zastosował to warzywo na okolice oczu, ten mógł przekonać się na własnej skórze o jego niesamowitych właściwościach. Ogórek ma właściwości nawilżające, zmiękczające i wybielające, dlatego tak chętnie stosowany jest w okolicach oczy przez wiele osób. 

Przed nałożeniem ogórka na twarz, trzeba go dokładnie umyć, pokroić w plasterki i włożyć do lodówki na minimum godzinę. Po tym czasie położyć na zamknięte oczy i trzymać przez 10-15 minut. Korzystnie jest stosować okłady z ogórka 3 razy w tygodniu.

Krem na suchą skórę pod oczami – jakie powinien zawierać składniki?

Na rynku dostępnych jest multum preparatów na przesuszoną skórę pod oczami, jednak które składniki chemiczne są w nich najważniejsze? 

  • Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy dobrze zatrzymuje wilgoć, dlatego tak często jest stosowany w preparatach na suchą skórę pod oczami. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, warto wmasowywać serum z kwasem hialuronowym rano i wieczorem. 

  • Aloes

Aloes ze swoich niesamowitych właściwości znany jest od stuleci. Aloes posiada działanie przeciwzapalne, nawilżające oraz oczyszczające. Na suchą skórę pod oczami świetnie sprawdzi się zarówno krem z aloesem, jak i żel aloesowy. 

  • Mocznik

Mocznik znajduje się w różnego rodzaju produktach: kremach, serach do twarzy, balsamach. Produkty zawierające mocznik są dlatego tak wysoce skuteczne, ponieważ jest on naturalnym elementem skóry. Stanowi ok. 1% masy naskórka. Im wyższe stężenie mocznika i im wyżej jest on w składzie, tym przynosi bardziej widoczne efekty. Mocznik ma działanie pochłaniające wilgoć, przeciwzapalne oraz łagodzące podrażnienia.

Sucha skóra pod oczami – podsumowanie

Jest wiele metod na naturalne zadbanie o skórę wokół oczu. Oprócz metod zewnętrznych, koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu od wewnątrz – minimum 2 litry wody dziennie!

Warto stosować wyżej wymienione substancje przez co najmniej 1 miesiąc, aby zobaczyć trwałe rezultaty. 

W okresie letnim starać się nie wystawiać skóry na promienie słoneczne oraz zadbać o odpowiedni SPF kremu.

KKL

Sprawdź także

Soczewka kontaktowa

Soczewki kontaktowe – jak z nich poprawnie korzystać?

Wybór soczewek lub zastąpienie nimi okularów to częste pytanie, jakie pojawia się w głowie niemal …