wcierki do włosów
Wcierki do włosów do kosmetyki, które stosowane są na skórę głowy. Ich celem jest stymulacja wzrostu i poprawa kondycji włosów | fot.: stock.adobe.com

Wcierki do włosów – jak stosować i jakich efektów można się spodziewać?

Pragniesz mieć długie, gęste i lśniące włosy, a tymczasem twoim zmartwieniem jest ich wypadanie? Warto zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację. Z pomocą przyjdą wcierki do włosów i skóry głowy. Dzięki tym kosmetykom możesz w łatwy sposób przyspieszyć wzrost włosów nawet o kilka centymetrów w skali miesiąca. Dowiedz się, jakie wcierki wybrać i w jaki sposób sposób je stosować, aby osiągnąć wymarzone rezultaty.

Czym jest wcierka do włosów i dlaczego warto ją stosować?

Wcierki do włosów do kosmetyki, które stosowane są na skórę głowy. Ich celem jest stymulacja wzrostu i poprawa kondycji włosów. Wcierki mogą mieć różne formuły: są wodne, oleiste lub żelowe. W ich skład wchodzą zwykle substancje aktywne. takie jak olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe czy witaminy. Dzięki zawartym składnikom, kosmetyk pomaga wzmocnić cebulki włosów, pobudzić krążenie krwi skóry głowy oraz odżywić włosy. Wcierki najlepiej sprawdzą się u osób z włosami rzadkimi, cienkimi i pozbawionymi objętości. Dodatkowo mają one bardzo pozytywny wpływ na kondycję skóry głowy, ponieważ pomagają regulować wydzielanie sebum.

Jak stosować wcierki do włosów?

Wcierek nie stosuje się na całą długość włosów. Jest to kosmetyk, który powinien być nakładany bezpośrednio na skórę głowy. Wcierkę można aplikować za pomocą atomizera. Wygodną formą aplikacji jest również użycie strzykawki bez igły. Kolejnym etapem jest wmasowanie kosmetyku w skalp okrężnymi ruchami opuszków palców.

Wcierkę można stosować na włosy mokre lub suche, zależy to jednak od składu danego kosmetyku. Jeśli jego forma jest oleista i dosyć ciężka, najlepiej użyć go na dwie godziny przed myciem. W ten sposób unikniesz nieświeżego wyglądu, a substancje aktywne będą miały wystarczająco dużo czasu, aby zacząć działać. Jeśli jednak formuła wcierki jest raczej lekka, można używać jej na mokre włosy. 

Podczas używania kosmetyków przeciw wypadaniu włosów, niezwykle ważna jest regularność. Substancje aktywne potrzebują czasu, aby wystarczająco wniknąć w włókno włosowe, dlatego po jednorazowym użyciu może nie być widocznych efektów. Jeśli producent nie zaleca inaczej, wcierki mogą być stosowane każdego dnia. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po około 3-4 tygodniach. W rezultacie włosy będą zagęszczone i powstaną tzw. „baby hair”. 

wcierki do włosów
Regularne stosowanie wcierek zgodnie z zaleceniami producenta i po uwzględnieniu własnych potrzeb wzmacnia cebulki włosów i pobudza krążenie skóry głowy, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są widocznie grubsze i mocniejsze | fot.: stock.adobe.com

Jakie składniki powinna zawierać wcierka do włosów?

Substancje w składzie wcierek do włosów będą różnić się w zależności od oczekiwanych rezultatów. Warto zwrócić uwagę, aby zawierały one składniki, które będą zapobiegać wypadaniu włosów i pobudzą wzrost włosów. Oto wartościowe składniki aktywne, które będą miały pozytywny wpływ na kondycję włosów i skalpu:

  • cynamon – pomaga pobudzić wzrost włosów, działa stymulująco oraz poprawia krążenie skóry głowy;
  • olejek rycynowy – pomaga wzmocnić włosy, tworzy powłokę ochronną skóry głowy. Dobrze sprawdzi się u osób z tendencją do podrażnień skóry;
  • hydrolizowana keratyna – pomaga wygładzić włosy oraz regeneruje ich strukturę;
  • kofeina – poprzez pobudzenie krążenia krwi skalpu, stymuluje wzrost włosów;
  • olejek z drzewa herbacianego – wspomaga utrzymanie zdrowej i świeżej skóry głowy, dzięki działaniu przeciwzapalnemu i antybakteryjnemu;
  • olejek z rozmarynu – przyspiesza wzrost włosów poprzez stymulowanie krążenia krwi w skórze głowy;
  • ekstrakt z owocu anyżu – działa przeciwłupieżowo i przeciwzapalnie;
  • olejek eteryczny z mięty pieprzowej – ma działanie odświeżające i pobudzające komórki włosa;
  • proteiny jedwabiu – zapobiegają uszkodzeniom włosów;
  • biotyna – ma działanie wzmacniające i odbudowujące włosy, dzięki czemu hamuje ich wypadanie;
  • niacynamid – pomaga regulować ilość wydzielanego sebum, zatem jest polecany przy nadmiernym przetłuszczaniu.

Podsumowując, można stwierdzić, że wcierki są bardzo wartościowym elementem pielęgnacji włosów i skóry głowy. Warto zwracać uwagę na skład danego kosmetyku i wybrać odpowiedni do swoich preferencji. Regularne stosowanie wcierek zgodnie z zaleceniami producenta i po uwzględnieniu własnych potrzeb wzmacnia cebulki włosów i pobudza krążenie skóry głowy, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są widocznie grubsze i mocniejsze.

DUR

Sprawdź także

kobieca twarz pielęgnacja domowa

Kompleksowe nawilżanie skóry oraz fotoprotekcja z preparatami MESOESTETIC®

Odpowiednia pielęgnacja skóry latem to najprostszy sposób, by zniwelować oznaki zmęczenia, ochronić ją przed szkodliwym …