Woda jest podstawowym składnikiem ludzkiego organizmu – każdy człowiek w większości składa się właśnie z niej. By cieszyć się dobrym zdrowiem, należy wypijać dziennie około dwóch litrów wody, jednak ważne jest, jaki rodzaj wody spożywamy oraz jaka jest jej jakość. Najlepsza dla organizmu jest woda źródlana z optymalną zawartością składników mineralnych. Ciekawym jej rodzajem jest woda zasadowa, zwana też wodą alkaliczną, coraz częściej polecana. Czym wyróżnia się ta woda i kto powinien bliżej się nią zainteresować?
Czym charakteryzuje się woda zasadowa?
Czysta woda, którą można dostać w sklepach najczęściej, ma odczyn pH 7, co oznacza, że jest zasadowo i kwasowo neutralna. Woda zasadowa wyróżnia się pH wysokim – powyżej 7,5, a najczęściej jest to 9 pH, zatem odczyn zasadowy. Tego rodzaju woda polecana jest szczególnie osobom, które zmagają się z problemami z gospodarką kwasowo-zasadową – dzięki wysokiemu odczynnikowi pH pomoże uporać się zakwaszeniem oranizmu.
W jaki sposób woda zasadowa zyskuje swoje właściwości?
Jak zostało wspomniane, czysta woda ma odczyn pH 7 – czyli neutralny. Woda zasadowa powstaje podczas procesu oddzielania odczynu kwaśnego od zasadowego – zostaje poddana jonizacji. W ten sposób woda głębinowa staje się wodą alkaliczną.
Kto powinien sięgać po wodę alkaliczną?
- Woda zasadowa doskonale wspomaga proces odchudzania, jest więc polecana osobom, które są w trakcie redukcji wagi i chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jest doskonałym uzupełnieniem diety, reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową, poza tym świetnie nawadnia. Picie wody zasadowej jest wskazane również po ćwiczeniach fizycznych.
- Ze względu na to, że woda zasadowa zapewnia doskonałe nawodnienie, sprawdzi się u każdej osoby aktywnie uprawiającej sport. Podczas wysiłku fizycznego tracimy nie tylko wodę, ale również składniki mineralne, które należy szybko uzupełnić. Woda alkaliczna doskonale się do tego celu nadaje.
- Osoby zmagające się z zakwaszeniem organizmu, które może być wywołane złą dietą czy mało aktywnym trybem życia, powinny sięgnąć po wodę zasadową. Regularnie spożywana, pomoże ona powrócić do równowagi kwasowo-zasadowej.
- Również stres może prowadzić do zakwaszenia organizmu. W takim wypadku również wskazane jest picie wody o zasadowym pH.
- Warto sięgać po wodę alkaliczną w okresie podzywższonych zachorowań. Woda ta pomaga wzmocnić odporność oraz wspomaga organizm w walce z chorobami.
Korzyści płynące z nawadniania organizmu wodą o zasadowym pH
Regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej to nie jedyna zaleta wody alkalicznej. Jej picie ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia:
- wpływa na doskonałe nawodnienie organizmu. Dzięki temu poprawia się samopoczucie, a także wygląd, skóra staje się gładka i nawilżona i wygląda na wypoczętą.
- doskonale oczyszcza organizm z toksyn
- sprawia, że mamy więcej siły i energii do działania
- pozytywnie wpływa na skórę
- neutralizuje działanie wolnych rodników, dzięki czemu może opóźnić procesy starzenia się skóry.
Materiał partnera zewnętrznego