Ból w dolnej partii brzucha, uczucie parcia na mocz i dyskomfort w trakcie oddawania moczu – takie daje objawy zapalenie pęcherza. Jak do niego dochodzi i w jaki sposób sobie z nim poradzić?
Przypadłość bardzo kobieca
Zapalenie pęcherza to nic innego, jak infekcja bakteryjna dróg moczowych. Problem ten dotyczy głównie aktywnych kobiet między 20. a 50. rokiem życia. Lista czynników sprzyjających powstaniu i rozwojowi zakażenia, jest długa. Oto najważniejsze z nich:
- obniżona odporność,
- zabiegi wykonywane w obrębie dróg moczowych,
- długie przyjmowanie antybiotyków,
- cukrzyca,
- choroby nerek,
- ciąża i okres połogu,
- nadużywanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Przypadłość ta pojawia się też niezwykle często u kobiet aktywnych seksualnie. Wtedy winę za jej wywołanie ponoszą:
- mikolazmy,
- wirusy,
- chlamydie,
- dwoinka rzeżączki.
Za wywołanie zapalenia pęcherza odpowiedzialne są również pałeczki okrężnicy oraz bakterie jelitowe. Częstsze pojawianie się tego stanu zapalnego u kobiet uwarunkowane jest także budową anatomiczną czyli długością cewki. Inne przyczyny to:
- zbyt obcisła bielizna lub spodnie,
- bielizna ze sztucznego włókna,
- niewłaściwa higiena intymna,
- częste stosowanie środków plemnikobójczych,
- przechłodzenie pęcherza,
- częste długotrwałe powstrzymywanie oddawania moczu,
- nieodpowiednia ilość przyjmowanej wody.
Główne symptomy
W jaki sposób rozpoznać, że infekcja nas dotyczy? Wystarczy dokładnie zaobserwować swoje ciało. Najczęstsze objawy, które towarzyszą zakażeniu to:
- bóle brzucha – głównie w jego dolnych partiach,
- ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu,
- uczucie parcia na mocz,
- podwyższona temperatura,
- nietrzymanie moczu – chociaż symptom ten pojawia się dość rzadko.
Jak poradzić sobie z infekcją?
Gdy zauważymy u siebie któreś z wymienionych powyżej objawów, powinnyśmy zacząć działać jak najszybciej. Pamiętajmy, że zakażenie układu moczowego postępuje bardzo szybko. Może w efekcie przerodzić się w:
- stan przewlekły,
- zapalenie nerek,
- niewydolność nerek.
Ponadto łatwo zarazić nim partnera. Jak zatem należy działać? Po pierwsze: kupić jak najszybciej dobry i sprawdzony lek na zapalenie pęcherza. Wybierając wśród wielu dostępnych na rynku środków, należy koncentrować się na preparacie, który nie tylko usunie uciążliwe objawy. Taka doraźna pomoc, jest tu najmniej wskazana. Lepszym wyborem będzie zakup leku na zapalenie pęcherza, który zahamuje dalsze namnażanie bakterii czyli pomoże nam zwalczyć infekcję do samego końca. Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie to preparat na zapalenie pęcherza zawierający furaginę. Jest to substancja o silnych właściwościach bakteriobójczych. Jej działanie polega na bezpośrednim ataku na mikroorganizmy rozwijające się w przewodzie moczowym.
Reasumując: gdy dopadnie nas zapalenie pęcherza, nie czekajmy, aż infekcja sama ustąpi. Sięgnijmy, po skuteczny środek na zapalenie pęcherza, którego działanie można porównać do silnego antybiotyku. Pamiętajmy jednak, aby nie przedłużać okresu jego przyjmowania i ograniczyć się do tygodnia czasu. Jeśli po tym okresie objawy nie ustąpią lub co gorsza nasilą się, należy niezwłocznie odwiedzić gabinet urologa.
Materiał partnera zewnętrznego