Dla kogoś, kto zaczyna dzień od papierosa, zazwyczaj nie do wyobrażenia jest sytuacja, w której miałby z niego zrezygnować. Nałóg jest tak silny, że do przeciętnego palacza nie docierają ani argumenty zdrowotne, ani ekonomiczne. Często jedyną szansą na jego przezwyciężenie jest skorzystanie z alternatywnych rozwiązań.
Zawsze zaczyna się niewinnie
Z reguły pierwszy raz sięgamy po papierosa już w wieku młodzieńczym. Będąc nastolatkiem w fazie buntu, który chce za wszelką cenę dorosnąć, nie zdajemy sobie sprawy, jakie mogą być tego następstwa. Mimo iż wszyscy dookoła przestrzegali nas przed szkodliwością zaciągania się dymem tytoniowym, my chcemy udowodnić im, że nie mają racji. Zasadniczo na początku ciężko zauważyć jakiekolwiek wady nowego nałogu, ponieważ nasz organizm jest młody i bardziej odporny na wszystko, niż np. u człowieka w średnim wieku. Nasze płuca powoli pokrywają się osadem, a kondycja fizyczna podczas silnego wysiłku fizycznego przestaje być tak dobra, jak dawniej. Dla jednych ten sygnał coś znaczy i skłania do refleksji, reszta woli jednak nic nie zmieniać w swoim życiu. Konsekwencje dalszego postępowania mogą być naprawdę przykre. Choroby płuc jeszcze nigdy nie były tak powszechne, jak obecnie. Poza tym dym, który wydobywa się z papierosa, może truć także osoby postronne.
Krok we właściwą stronę
Często muszą upłynąć lata, by człowiek uświadomił sobie, że dotychczas tkwił w ogromnym błędzie. Jednak na zmiany nigdy nie jest za późno, dlatego godne pochwały jest każde działanie, mające na celu zerwanie z nałogiem. Pomimo silnej woli, nie wiemy jak rzucić palenie papierosów z dnia na dzień. Dzieje się tak z powodu zawartej w nich nikotyny, która ma silne działanie uzależniające. Dlatego pierwszym krokiem najczęściej jest ograniczanie dziennej dawki, co też wymaga sporego wysiłku od palacza. Stopniowe postępy w tym zakresie dają nadzieję, że zapoczątkowany proces uda się doprowadzić do końca. Sięganie po papierosa to na pewnym etapie życia nic innego jak nawyk. W celu wyeliminowania go najlepiej zastąpić go czymś innym. To jeden z najskuteczniejszych sposobów, by odbyło się to bez większego trudu. Zamiast sięgać do paczki, można wybrać leczniczą gumę do żucia, która jest idealnym zamiennikiem.
Wyjście na prostą
Uzależnieni od tytoniu mają dziś o tyle łatwiej, że w aptekach i sklepach dostępne są produkty, które pomagają im w codziennej walce uwalniania się z sideł nałogu. Jednym z nich są specjalne gumy do żucia, których skład został zoptymalizowany pod kątem łagodzenia objawów odstawiania papierosów. Więcej na ich temat można przeczytać m.in. tutaj: http://niko-lek.pl/nikolek-jak-rzucic-palenie-3-kroki.html. Kiedy po raz kolejny wróci nam ochota na papierosa, równie dobrze można sięgnąć po gumę, która zawiera niewielką dawkę nikotyny. Niektórzy ludzie nieustannie zastanawiają się, jak rzucić palenie bez większego wysiłku. Właśnie ta metoda jest kierowania do nich. Zamiast dość kosztownych terapii można samodzielnie uwolnić się od złego. Satysfakcja z odniesionego sukcesu z pewnością spowoduje wzrost samooceny. I pomyśleć, że jeszcze niedawno na pytanie o treści: jak skutecznie rzucić palenie, odpowiadaliśmy, że to niemożliwe w praktyce.
Globalne koncerny tytoniowe muszą się liczyć z tym, że ich zyski będą nadal sukcesywnie maleć. Ludzie odnoszą coraz większe sukcesy w walce z nikotynowym nałogiem. Przy użyciu najnowszych zdobyczy branży farmaceutycznej zwycięstwo w tym starciu jest jedynie kwestią czasu. To dobra wiadomość dla nas wszystkich.
Materiał partnera zewnętrznego